Laine Randjärv: Meeste mängud? Meeskonna mängud!

Arvamus
|
20.05.2015

Viimasel ajal on mehed aina mänge mänginud. Igasuguseid. Käsitlegem seda kujundit „meeste mängud“ inimeste omavaheliste mängude kontekstis.

Näiteks Raplas võitlesid korvpallis pronksimängus kolmanda koha eest Rapla ja Rakvere meeskonnad. Käimas on finaalseeria Tartu Rocki ja Tallinna Kalev/Cramo vahel.
Ette ruttamata lõpptulemuse ennustamisest vaadakem protsessi kui niisugust.
Rapla üllatas ja jõudis pjedestaalile. Tartu on kaks mängu järjest suutnud võita. Viimati isegi võõraste seinte vahel. Kuidas nii? Miks nii? – kõlasid paljude nördinud kaotanud võistkondade fännide hüüatused.
Sest nad suutsid mobiliseeruda ka raskel hetkel. Ka sel hetkel, kui tundus täiesti võimatu võita.
Sest nad tundsid end meeskonnana – teamina

Teine näide – kaks meest lõid loo, mis pani laval mängima paljusid mehi ja naisi. Liigutas kuulajaid – olgu nad mehed või naised. Pani kaasa mõtlema ja rääkima sadu. Arvo Pärdi looming kõnetab. Aga selle loomingu vahendajad peavad olema kokkukõlav team, et sõnum jõuaks kohale.

Kolmandaks – teamitöö tulemus on see, et Eesti on e-riik ja meie startup firmad teevad maailmas ilma. Erinevad lülid selles peavad ka üksteist toetama.

Miks küll meie hulgas on hakanud pead tõstma arvamus ja meetod, et parim viis erakonnas asju edendada on omadele avalikkuse kaudu sisse sõita? Olen kaugel arvamusest, et peab kõike toimuvat takka kiitma, aga mu lihtne küsimus on – kas seda peab aina tegema meedia vahendusel?

Selles olen Rein Langiga nõus, et juhatus peab muutuma sisuliseks erakonna plaanide ja strateegiate väljatöötamise ja otsustamise kohaks. Ehkki – kes sellele siis varemgi vastu on olnud?
Seetõttu on mul järgmisele juhatusele aruteluks ettepanek – võiks moodustada töövormi, mille nimi on erakonna laiendatud juhatus – sinna kuuluks 14 +1 valitud juhatuse liiget ja 17 MKO juhti (15 maakonda + Tallinna ja Tartu linnade esindajad), Seenioride, Naire ja Noortekogu esindajad. See laiendatud juhatus käiks koos vähemalt kord kvartalis ja seal oleks arutelu all piirkondade ja maakondade regionaalselt olulised poliitilised teemad. Ja seal tehtud otsused jõuaksid ka programmidesse ja tööplaanidesse.
Selline töövorm võimaldaks siduda meie allorganisatsioonide muresid ja ettepanekuid ning tugevdaks erakonda tervikuna.

Aga ettepanek visata need inimesed erakonnast välja, kes erakonna liikmemaksu ei maksa, ei ole mu meelest hea plaan. Pigem võiks leiutada motivatsioonisüsteemi, et inimesed toetaksid erakonda vabatahtlike annetuste kaudu.
Seega on mu ettepanek arutada võimalust KAOTADA LIIKMEMAKSUD.

Aga kokkuvõtlikult on mul ettepanek meile kõigile: mängime muidugi meeste mänge. Meeskondlikke “meeste mänge”.
See on väga hea meetod – olla MEESKOND ja tegutseda MEESKONNANA, inglisekeelsest sõnast TEAM.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt