Euroopa Parlamendi valimised 2019

Airis Meier

Eesti on Euroopaga ja Euroopa on Eestiga!

Pole selles väites kaheldud. Kuni tänaseni.

Muutunud on Euroopa ning muutumas on ka retoorika Eesti sisepoliitikas. Üha laiemalt leviv viha ja valed teevad mu murelikuks. Kas Sina oled ka mures?

Viha ja tagurlikkus ei vii meid edasi. Meie, eestimaalased, aga peame liikuma edasi: veelgi parema, targema ja hoolivama Eesti poole. Eesti peab olema heade mõtete riik.

Minu nimi on Airis Meier. Ma olen sündinud ja üles kasvanud Tartus. Tartu Ülikoolis omandasin ka Magistrikraadi Eripedagoogikas. Paar aastat tagasi omandasin teise magistrikraadi strateegilises juhtimises ja kommunikatsioonis Berliinis.

Ma olen töötanud nii komplekspuudega lastega Tartu Emajõe Koolis kui vedanud ka Keskkonnainvesteeringut Keskuses Keskkonnateadlikkuse programmi.

Hetkel töötan ma, ja juba 15 aastat tegelikult, Euroopa Parlamendis hariduse, kultuuri, meedia ja noorte poliitikate nõunikuna liberaalide fraktsioonis.

Minus voolab kodanikuaktivist veri ja seetõttu on mul palgatööle veel lisaks mitu erinevat ülesannet paralleelselt töös. Näiteks vean ma Facebooki gruppi, mis toetab hargmaiste eestlaste missiooni olla päriselt osa Eestist, mitte ainult loosungites. „Õigus jääda eestlaseks“ Facebook grupis kogume lugusid ja tekitame otsustajatele survet lahendamaks põhiseaduslik vastuolu sünnijärgsete topeltkodakondsete jaoks. Loe sellest täpsemalt minu blogist www.airismeier.ee/blogi või FB grupist „Õigus jääda eestlaseks“.

Ma algatasin ka samasisulise rahvaalgatuse „Õigus jääda eestlaseks“, millele kogun allkirju www.rahvaalagatus.ee

Samuti olen Euroopa Liberaalide mõttekoja nõukogu liige ning Reformierakonna välissekretär.

Täpsemalt minu professionaalsest elust võite lugeda siit.

Miks olen otsustanud kandideerida?

Mul on viimased aastad olnud selline tunne, et me hakkame kaotama seda Eestit, mida me kõik koos oleme viimased 27 aastat ehitanud. Eestit, mis on vaba, hooliv ja euroopameelne. Viimasel ajal on pead tõusnud vihkamine ja hirmu õhutamine kõige vastu, mis on vaba ja uudne.

Tagurlikud jõud mängivad Eesti jätkusuutlikkuse ja rahvusvahelise mainega ja enamgi veel: Eesti rahvast peetakse rumalaks, keda saab lihtlabaste valedega hirmutada. See on alandav ja ma ei aktsepteeri seda. Euroopalikud väärtused pole meid rikkunud, kuigi mõni partei püüab sellist muljet jätta.

Vastupidi, tänu euroopalikele väärtustele oleme me taas leidnud oma koha: Euroopas, teiste tarkade rahvaste seas. Me ju kõik tahtsime avatud ja vaba Eestit, mis vaatab läände, mitte itta. Mul on kaks last ja ma tahan neile jätta Eesti, mis on vaba ja kus elavad õnnelikud ning rõõmsad inimesed. Ning seetõttu olen otsustanud astuda vastu Eesti mainet kahjustavatele jõududele ning otseselt takistada nende retoorika levimist Euroopas. Äärmuslikkus ei ole Euroopa, ega kindlasti mitte Eesti inimeste huvides. Eesti inimesed on seda igati ka välja näidanud. Mina kandideerin Euroopa Parlamenti, et sinu häält tugevdada.

Ma olen juba üle 15 aasta Euroopa Parlamendis Eesti huvide eest seisnud ja ma tean täpselt, kui oluline on, et neil vähestel Eesti saadikutel Brüsselis oleks eranditult Eesti sügaval südames. Seda kahjuks ei saa mitte kõigi Euroopa Parlamenti püüdlejate kohta öelda.

Vali Eestit esindama inimesed, kes julgelt ja selgelt astuvad vastu Euroopat lõhestavatele poliitikatele, tagavad Eesti huvid Euroopas, hoiavad häid suhteid Eesti partneritega ning ka teavad, kuidas seda teha.

Toetades mind Euroopa Parlamendi valimistel, toetad sa inimest, kellel on Eesti huvid südames ning kes tunneb läbi ja lõhki Brüsseli käänulisi koridore ja sealset õhkkonda ning kes ei vaja mitte ühtegi õpipoisi tundi.

Euroopa Parlament ei pea olema koht, kuhu saadetakse pensioni välja teeninud poliitikud või ebameeldivad inimesed eest ära. Need kuus või seitse saadikut (olenevalt Brexitist), kes Brüsselisse valitakse, esindavad Eesti nägu. Mis nägu on sinu Eesti?

Euroopa on Sinu, minu ja meie kõigi kodu.

Üks minu üldisematest eesmärkidest on tuua Euroopa Eestile lähemale. Just niipidi ja mitte teisiti. Igas linnas, aleviku ja külas on vähemalt üks objekt, mille valmimisse on panustanud Euroopa oma struktuurfondidega või on läbi viidud projekt, mille abil on kiirenenud sinu kodus internet, käinud sinu laps koolivahetuse programmi raames välisriigis õppimas või on avatud kohalik kunstinäitus.

Euroopa Liidu poliitika on Eesti sisepoliitika. Euroopas otsustatakse, kas Eesti töölised saavad vabalt oma teenuseid ja kaupu müüa üle terve Euroopa. Euroopast jagatakse ka põllumajanduse, taristu, aga ka üliõpilaste ja loovate töötajate Euroopas liikumise jaoks vahendeid. Eesti saab Euroopa Liidust palju rohkem kui ta ise sinna sisse paneb .

Meie oleme Euroopa jaoks olulised. Meie olemegi eurooplased ja mitte ükski teine Euroopa Liidu liikmeriik ei soovi meie kultuuri ja keelt hävitada. Hoopis vastupidi. Eesti kultuur ja keel on Euroopas kaitstud. Kultuuri ja keele aheldamine ühe geograafilise punkti külge tapab selle. Euroopas saab aga meie kaunis keel ja põnev kultuur olla vabalt oma ilus ning areneda. Seda teadmist tuleb veelgi enam Eesti inimesteni tuua.

Nagu kodus, nii ka Euroopas: olgem mõistuspärased ja usalduslikud.

Ma usun, et eestlased hindavad vabadust väga kõrgelt, aga ka seda, et asjad on kindlalt paigas. Et saab situatsiooni usaldada. Veel paar aastat tagasi oli see nii. Kasvõi näiteks see, et oli teadmine, kuidas arvutada tulumaksu. Selline kindlus on täna kadunud. Selles rattas on kadumas ka usaldus kõige muu vastu, mis meid ümbritseb. Euroopast üritatakse maalida tont, mõistmata, et just need asjad, mis on meile, eestlastele, kõige tähtsamad: meie loodus, kultuur, keel ning vabadus, on hoitud just Euroopas. Ärgem saagigem oksa, millel ise istume ega muutkem oma sõpru vaenlasteks.

Eesti sõbrad elavad läänes, mitte idas.

Iga eestlane on oluline, elagu ta Eestis või välisriigis.

Meie inimesed on kõige tähtsamad, elagu nad Eestis või eemal. Tuhanded eestlased esindavad ja tutvustavad igal sammul Eestit maailmas. Väikese Eesti suveräänsuse tagatis on meie inimesed üle maailma ja Eesti enda avatus maailmale. Nad kõik väärivad paremat Eestit ja ühtseid väärtusi jagavat Euroopat.

Seetõttu jätkan ma võitlust õiguse nimel jääda eestlaseks ega peatu enne kui on likvideeritud põhiseaduslik vastuolu kodakondsuse seadusega, mis kohustab sünnijärgsetel Eesti kodanikel valima oma ema ja isa kodakondsuse vahel, kui passe juhtub olema kaks. Kõik eestlased on olulised, elagu nad Eestis või eemal. Me kõik koos teeme Eesti suuremaks. Eesti on suurem kui üks geograafiline punkt maakeral. See peab nii jääma.

Minu hobid ja unistused.

Poliitika, laste ja põhitöö kõrvalt jääb natukene aega ka tegelda spordiga, lugemisega ning reisimisega. Mulle meeldib avastada uusi kultuure, mis avavad silmaringi. Nädalavahetuseti, kui rohkem aega on, tegelen eksperimentaalse vaaritamisega. Üks hobi on mul veel: mulle meeldib vanadest asjadest uusi meisterdada ja üleüldse meeldib mulle otsese mõttes ehitada, ümber ehitada ja luua. Selleks kahjuks tihti napib aega.

Minu käest on küsitud, et kuidas ma seda kõike jõuan. Minu kaks poega: 10-aastane Matis ja 9-aastane Lenno, on toredad Eestit südamepõhjani armastavad jõnglased, kes suudavad mind üllatada iga päev. Nemad annavad mulle energiat ettevõtmisteks, mis teevad inimesed rõõmsaks. Ma korraldan heategevuslikke üritusi, korjandusi ja sotsiaalseid kokkusaamised, mis ühendavad inimesi.

Rääkides unistustest, siis minu jaoks unistused muutuvad ajas ja see on hea. Täna unistan sellest, kuidas ma ütlen oma poegadele: "Ära tegin! Te ei pea enam kunagi oma Eesti kodakondsusest loobuma" .

Kui see etapp läbi, eks siis leian uue unistuse, mille poole pürgida.

Vali Airis Meier Euroopa Parlamenti!

Parema Eesti eest Euroopas.

Ole osa meeskonnast ja tule mulle appi selle sõnumi levitamisel