Euroopa Parlamendi valimised 2019

Kalle Palling

Euroopa Parlamendis soovin oma oskuste ja kogemustega arendada julgeid ning uusi ideid, et seista vaba, turvalise ja jõuka Eesti eest Euroopas.

Kandideerin Euroopa Parlamendi valimistel, et aidata Eesti e-teenuste edulugu maailmas edasi kanda. Aastatel 2014-2017 juhtisin kõige suuremat, Euroopa Liidu asjade komisjoni. Seega tean omast kogemusest, et kõiges tuleb mõelda samaaegselt nii lokaalselt kui globaalselt, sest tehnoloogia on muutnud need piirid ähmaseks.

Usun, et kogu maailmas on kujunemas järgnevatel aastatel üheks suurimaks väljakutseks töö tulevik ja see, milline saab olema suhe tehnoloogia ja inimese vahel ning milliseks kujunevad meie töösuhted. Seega pean väga oluliseks tehnoloogiapõhise majanduse arenemiseks vajaliku seadusandluse loomist.

Kindlasti oma üheks suurimaks läbimurdeks pean uue majanduse teemal debati algatamist ja reformi, mis muutis ühistranspordi ja taksoteenuse kaasaegsemaks. Minu algatatud debatt Uberi ja Taxify reguleerimiseks päädis seadusemuudatustega, mida enamuses Euroopa Liidu riikides eeskujuks võetakse.

Eelmisel aastal avalikustas väljaanne apolitical.co enda aasta TOP-nimekirja 100st mõjukamast riigitegelasest maailmas ja suur au oli ainsa eestlasena seal nimekirjas olla. See on kindlasti suur tunnustus Eesti e-riigile, mida riigikogu liikmena olen käinud palju tutvustamas.

26. mail on igal Eesti inimesel võimalik otsustada Euroopa tuleviku üle. Tee seda sina ka!