Euroopa Parlamendi valimised 2019

Maris Lauri

Kandideerin Euroopa Parlamendi valimistel Reformierakonna nimekirjas, sest olen veendunud, et Eesti riigi kestmine ja edu sõltub sellest, kes on meie sõbrad ja kellega Eesti teeb koostööd. Euroopa Liit ja NATO on kõige olulisemad ühendused Eesti jaoks. Euroopa Liidu liikmeks olek on andnud Eestile palju. Kuigi erinevatest struktuuri- ja muudest fondidest tulnud rahast on olnud Eestile palju abi, on olulisemad kasud hoopis teised.

Ühtne majanduspiirkond, ühtne raha ning kaupade, teenuste, kapitali ja inimeste vaba liikumine on meie jaoks praeguseks juba niivõrd loomulikud, et me ilmselt ei mõtle sellele, mis oleks, kui neid hüvesid poleks. Kui peaksime näiteks Soome või Hispaaniasse sõitmiseks võtma viisa. Kui peaksime oma toodete eksportimiseks järgima kümneid erinevaid nõudeid ja reegleid ning maadlema tollipiirangute ja –maksudega selleks, et midagi Eestis toodetut müüa Soome, Rootsi, Portugali või Iirimaale.

Eesti on olnud Euroopas tubli ja me peame seda olema ka edaspidi. Tublidus ei tähenda kõigega nõus olemist, tublidus tähendab aktiivset osalemist. Eesti peab olema sõnakas kaitsmaks selliseid olulisi väärtusi nagu demokraatia, koostöö, avatus ja võrdsus. Eesti peab seisma vastutustundlikku ja tulevikku vaatava majandus- ja rahanduspoliitika eest ning pingutama uuendusmeelsuse nimel tehnoloogiate rakendamisel. Üksnes siis on ka Eesti tulevik parem.

Alati on lihtsam koos kui üksi! Kui Eesti on parem, on ka Euroopa parem. Kui Euroopa on parem, on ka Eesti parem. Nii lihtne see ongi!