Euroopa Parlamendi valimised 2019

Urmas Paet

Soovin, et Eesti oleks ka tulevikus tugeva ja ühtse Euroopa Liidu liige.

Tugev Euroopa Liit ja selle tihe koostöö NATOga on meie peamine julgeolekutagatis üha muutuvamas geopoliitilises olukorras. Olen Euroopa Parlamendis Euroopa Liidu kaitsekoostöö, küberkaitse ning Arktika-poliitika raportite autor.

Julgeoleku-, välis- ja kaitseteemadega soovin tegeleda ka edaspidi. Sel aastal valiti mind aasta eurosaadikuks julgeoleku- ja kaitsevaldkonnas.

Eesti majandusele ja inimeste elatustasemele on väga oluline Euroopa Liidu ühisturu toimimine, sest Eesti on ekspordist vägagi sõltuv riik. Ühisturu tõrgeteta toimimiseks on vaja vaeva näha kogu aeg. Näiteks teenusteturg pole veel selline, nagu ta peaks olema. Ka ühisraha euro vajab stabiilsuse tagamiseks pidevat pingutust.

Eesti inimestele on väga oluline vaba liikumise võimalus Euroopas. Kunagi varem pole ühelgi põlvkonnal Eestis olnud võimalik nii lihtsalt reisida, õppida või töötada ükskõik, kus Euroopas. Ja seda tuleb hoida. Surve vaba liikumise ruumi lõhkumiseks Euroopas kasvab.

Euroopa Liit peab aktiivsemalt toetama nii ida- kui ka lõunanaabreid, sest mida stabiilsem on olukord otseselt EL'i piiride taga, seda rahulikum on elu kõikidel eurooplastel.

Eelseisvad Euroopa Parlamendi valimised on valik toimiva Euroopa riikide koostöö ja selle lõhkumise vahel. Eesti huvides on Euroopa riikide tihe koostöö ning selle eest ma seisan.