KUIDAS SAAD OMA HÄÄLE ANDA?

reform.ee

Oma häält saad anda juba alates 11. oktoobrist, kui algavad e- ja eelvalimised. Valimispäev on 17. oktoober ja siis on jaoskonnad avatud kl 9.00-20.00.

  1. 11. oktoober kell 9.00 algab e-hääletus, mis kestab 16. oktoobri kella 20.00-ni. E-hääletada saab ID-kaardi ja Mobiil-IDga aadressil www.valimised.ee. Hääletamiseks on vaja arvutit ning hääletamine toimub ööpäevaringselt.
  2. 11. kuni 14. oktoober kell 12.00-20.00 toimub sedeliga hääletamine maakonnakeskustes ja asukohas hääletamine. See tähendab, et igas vallas ja linnas on sellel perioodil avatud vähemalt üks valimisjaoskond, kus saab hääletada nii elukohajärgselt, kui väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda, sealhulgas valija asukohas, kinnipidamiskohas, haiglas ja ööpäevases hoolekandeasutuses. Lähima valimisjaoskonna leiad siit: https://jsk.valimised.ee/
  3. 15. kuni 17. oktoober kell 12.00 – 20.00 (17.10 al. 9.00) toimub hääletamine kõigis elukohajärgsetes valimisjaoskondades. Lähima jaoskonna asukoha leiad järgnevast kaardirakendusest: https://jsk.valimised.ee/
  4. 17. oktoober on VALIMISPÄEV. Hääletamine toimub kõikides elukohajärgsetes valimisjaoskondades kell 9.00-20.00. Toimub ka kodus hääletamine. Uuendusena saab valija soovi korral pühapäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-hääle ära muuta.


NB! Kohalikel valimistel ei ole valija enam seotud oma kodule lähima valimisjaoskonna hääletamisruumiga. Valimispäeval saab valija hääletada ükskõik millises oma elukohajärgses valimisringkonna hääletamisruumis. Näiteks, Tartu valija võib hääletada ükskõik millises Tartus asuva valimisjaoskonna hääletamisruumis, Tallinna valija ükskõik millises oma linnaosa hääletamisruumis.