Harku vald

reform.ee
Menüü
142

Andrei Gudim

Sündisin Tallinnas – aasta oli siis 1977. Õppisin TTÜ mehaanikateaduskonnas tootmistehnika erialal õhtuõppes ja ka töötasin samal ajal autoremondi alal. Bakalaureusekraadi sain 2001 ja 2003. aastal lõpetasin magistriõppe. Olen abielus ning kahe lapse isa, ühe lapselapse vanaisa.

Vääna-Jõesuu alaline elanik olen alates 2015. aastast, kuid juba enne seda suvitasin siin üheksa aastat. Ka lapsepõlves olin suviti ning mitu aastat ka talviti Vääna-Jõesuu suures pioneerilaagris. Vääna-Jõesuu maastik ja loodus on mulle lapsepõlvest saati olnud väga tuttavad ja hingelähedased.

Pika töökarjääri jooksul proovisin mitut ametit autonduse valdkonnas ja viimased 10 aastat juhin suurt, sõidukite remondi ja värvimisega tegelevat Reval Group OÜ töökoda. Tunnen ka suurt huvi ühiskonna ülesehituse ja toimimise, taastuvenergeetika, looduskaitse ning säästva ja jätkusuutliku arengu vastu.

Olen Vääna-Jõesuu külaseltsi juhatuse liige.

Otsustasin kandideerida Harku valla volikogu valimistel, sest soovin muuta Harku valla juhtimismustrit. Soovin seista ka Vääna-Jõesuu arengu eest, sest see piirkond vajab muutmist vanast suvilate rajoonist tänapäevaseks elamurajooniks, kus kõik vajalik alates lasteaiast kuni eakate keskuseni on käeulatuses. Kui inimene tunneb ennast mugavalt oma elukeskkonnas, siis hoolib ta ka oma ümbruskonnast. Mida rohkem on alalisi elanikke, seda suuremad on laekumised eelarvesse. Ja mida suuremad on laekumised, seda toimetulevama kogukonna ja keskkonna saame ehitatud. Samas luban, et ühtegi Harku valla piirkonda ei tohi eelistada ega arendada teiste piirkondade arvelt. Unistan sellisest Harku vallast, kus iga inimene ja küla loeb.

Ideaalis peab iga küla olema volikogus esindatud. Siis on kõik tasakaalus.

Veel üks ühiskonna teema köidab mind: üleminek eestikeelsele haridusele ja kuidas korraldada asju nii, et sellega tuleksid stressivabalt ja hästi toime nii lapsed kui ka lapsevanemad. See on suur murede ja hirmude sõlm, mida ei saa ega tohi lahendada direktiivide ja käskudega. Meie laps käib eesti koolis. See oli ja on väljakutsete jada, mille ületamiseks kulub palju energiat ja raha. Selle tee algusest on filmitud dokumentaalfilm “14 käänet”, mille autor on suurepärane Eesti dokumentalist Marianna Kaat.

Vabal ajal harrastan tervisesporti, loen raamatuid, külastan teatrit ja kino, teen koduveini ning ehitan endale ja perele oma kodu, mis on ka südamelähedane tegevus.

142

Andrei Gudim

Reval Group OÜ, juhatuse liige 56642734