Harku vald

reform.ee
Menüü
166

Gert Silling

Harku vald on enamat kui Tabasalu, Tiskre või Muraste. Peale nende on meil teistes külades elamas 10 000 inimest, kes vajavad tähelepanu ja valla tuge. Ma ei pea õigeks, et vahendid suunatakse keskuse arendamiseks ja kaugemal asuvad külad on vaeslapse rollis. Igal külal on õigus asfalteeritud ja valgustatud kõnniteega peatänavale. Ja kõik valla kandid peavad olema omavahel ühendatud kergliiklusteedega.

Valla juhtimisest on kaduma läinud kohaliku omavalitsuse peamine mõte – teenida oma elanikke. Mitte valitseda valda, vaid teenida! See tähendab kuulamist, vajaduste selgitamist ja rahuldamist leides selleks vahendid. See peab toimima koostöös elaniku ja külaseltsi või kodanikuühendusega.

Me peame muutma suhtumist. Vallavalitsuse ülesanne on lahenduste leidmine. Alati tuleb küsida “kuidas saab?”, mitte nentida, et pole arengukavas või pole raha. Me ei tohi leppida lahenduste edasilükkamisega. Lapsed vajavad kodulähedasi lasteaedu ja koole kohe, mitte 5 või 10 aasta pärast. Me soovime ohutuid liikumisteid kohe, mitte kunagi tulevikus. Harku vald on Eesti rikkamaid omavalitsusi – rääkida raha puudumisest on saamatuse õigustamine.

Me vajame valla juhtimisse kõige enam soovi hoolida, kuulata ja mõista. Usun siiralt, et uued inimesed, kes liitusid Reformierakonnaga, suudavad tuua kaasa muutuse! Valla edukus algab oma elanikest hoolimisega. Ma soovin, et iga vallaelanik tunneks end vallamajas oodatuna ja leiaks kiired lahendused.

Olen alates Eesti iseseisvumise keerulistest aastatest juba 16-aastasena töötanud vastutusrikastel kohtadel ajakirjanduses, ehitanud supermarketeid ja arendanud infosüsteeme. Hetkel töötan pereettevõttes tarkvaraarenduse ja graafilise disaini valdkonnas. 

Peale kahe poja sündi ja pereks kasvamist, õppisin ma mõistma väärtusi, mille eest soovin Harku vallas seista. Hea kogukond, kodulähedane haridus ja turvalised liikumisvõimalused, sest me hoolime oma lähedastest ja hoolime ka oma naabrite lähedastest.

Soovin rohkem hoolivat Harku valda kõigile!

166

Gert Silling

3d.ee OÜ, juhatuse liige 5100283