Harku vald

reform.ee
Menüü
163

Märt-Erlend Agu

Sündisin Nõmmel, olen 56 aastane, elan Vääna-Jõesuus. Olen lõpetanud Tallinna 10. Keskkooli, oman keskeriharidust, lõpetamata jäid sotsioloogiaõpingud Tartu Ülikoolis. Olen õppinud erinevaid ameteid ning tegutsenud mitmetes valdkondades. 30 aastat olen olnud ettevõtja ning tegutsenud nii ehituses, kinnisvarahalduses, reklaaminduses, transpordis kui ka kaubanduses. Täna tegutsen aktiivselt transpordi ja kaubandusega. Olen abielus nelja lapse isa.

Olen otsekohene, pean lugu täpsusest. Seisan oma lubaduste eest. 

Harku vallaga olen seotud juba lapsepõlvest, 1979. Aastast suvemajaga Vääna-Jõesuus. Kogukondlikus tegevuses olen Vääna-Jõesuu Külaseltsi asutajaliige ja esimene esimees ning Külade Edendamise Seltsi asutaja ja juhatuse liige. 2009 – 2013 vahemikus kuulusin Harku valla volikokku ning olin majandus- ja keskkonnakomisjoni liige. Oma suurimaks saavutuseks sellest perioodist pean Vääna-Jõesuusse algkooli ehitamist, mis on toonud endaga kaasa kandi hoogsa arengu, mis oli ka siinse kogukonna eesmärk toona. Kuigi juba siis oli tungiv vajadus ka lasteaia järele, jäi soovitud lasteaed-algkool rahanappusel rajamata. Nüüd, pea 10 aastat hiljem, on Vääna-Jõesuusse lõpuks loomisel arengukavas kaua oma järge oodanud lasteaiarühmad moodulite kujul. Seisan kindlasti selle eest, et lasteaed oleks sama hubane ja kodune kui koolgi ning moodulid asenduksid laste sõbraliku ja kaasaegse lasteaiahoonega. 

Soovin, et Harku vald oleks kultuurne paik ning nii kohalikud elanikud kui külalised saaksid siin nautida erinevaid meelelahutustegevusi ja kultuuriväärtusi. Harku vald on äärmiselt potentsiaali rikas vald oma asukoha, looduse ja heade inimeste tõttu, realiseerime selle potentsiaali!

Meie kodukoht on kauni mereäärega vald, kasutame seda! Vääna-Jõesuu rand koos jõesuudmega on Eesti üks omanäolisemaid. Soovin, et Vääna ranna ja jõesuudme alad areneksid kauniks miljööga puhkealaks ilusate suvekohvikute ja restoraniga, kus saab pidada nii pulmi kui peiesid. Paigaks, kus ranna- ja veespordi harrastajatel on oma ruumid ja kaluritel oma lautrikoht ning kus saab olema laulukaar, et toimuda saaksid kontserdid ja etendused. Aeg tulla garaažist välja! 

Sean tähelepanu inva- ja liiklusvõimaluste laiendamisele. Ehitame pääseteed ja platvormid rannale väliüritustel osalemiseks ja mereilu nautimiseks. Ehitame Vääna-Jõesuusse Klooga mnt. äärde suure parkimisplatsi, et elimineerida autoderead tee ääres ning ühendame Vääna-Jõesuu kergliiklustee Keila-Joa kergliiklusteega ohutuks liiklemiseks kõigile. 

Muraste pakub meile ideaalseid võimalusi meelelahutustegevuse arendamiseks. Saaksime rajada platsi, korraldamaks erinevaid vabaõhuüritusi ning jaanitulesid ning luua võimaluse uudse välikino jaoks. 

Arvan, et hea viis, kuidas meie valla ilusat loodust ära kasutada ning pakkuda huvitavat vabaajategevust kogu perele on läbi seikluspargi, mille loomiseks on ideaalne koht Türisalu.

Toetame kohalikke ettevõtteid ja ehitame kiiresti arenevasse Tabasallu ärikeskuse ning väärtustame meie valla ajalugu luues Suurupisse ajalookeskuse. 

Pooldan rohelise valla looduse väärtustamist! Mulle läheb väga korda 

PAREMINI HOITUD EESTI! 

163

Märt-Erlend Agu

Forame Grupp OÜ, juhatuse liige