Harku vald

reform.ee
Menüü
143

Urmas Ambur

Sündisin 15. mail 1975. aastal Tallinnas. Kooli ajal tegelesin aktiivselt spordiga, olen mitmekordne Eesti meister ujumises.
Tallinna Ülikooli õigusteaduse magistriõppe lõpetasin cum laude.

Harku valda, Liikva külla rajasin kodu 14 aastat tagasi. Paesele ja tühjale krundile rajatud aed pälvis 2016. aastal Eesti kauneima noore aia tiitli. Olen abielus ja 3 tubli lapse isa.

Alates 2000. aastast juhin Eesti Esitajate Liitu ja tegelen intellektuaalse omandi valdkonna õigusloome ja arendamisega.Kuulun Vabariigi Valitsuse autoriõiguse komisjoni ja „Kultuur 2021-2030“ arengukava juhtgruppi. Panustan muusika valdkonna arengusse rahvusvahelisel tasemel, kuuludes rahvusvahelise organisatsiooni SCAPR arendus ja koostöö juhtgruppi. Lisaks olen panustanud erinevate riiklike strateegiate, nagu näiteks „Eesti 2020“ ja „Eesti 2035“ loomeprotsessidesse.

Oma kodukandis, Liikva külas, olen olnud aktiivne tegutseja ja edendanud piirkonna arengut läbi erinevate projektide (palli- ja mänguväljak, tänavavalgustus, koristustalgud jne). Kahel korral (2017. ja 2018. aastal) on minu poolt esitatud Harku valla kaasava eelarve ettepanek võitnud inimeste poolehoiu. Betoonist bussipeatused sümboliseerivad nüüd ajaloolise Peeter-Suure kindlusraudtee ajastut. Teine ettepanek, Tõlinõmme raba laudtee rajamine, takerdus kahjuks bürokraatiasse, kuid on siiani paljudele südamelähedane idee, mida tulevikus teostada.Olen pälvinud Harku valla tänukirja pikaaegse vabatahtliku tegevuse eest. Minu jaoks on ühiskondlik aktiivsus olnud loomulik tegevus. Ka väike panus võib esile kutsuda suuri muutusi, kuid kõige efektiivsem on muutuste ellu viimiseks ise aktiivselt tegutseda ja vastavaid protsesse suunata.

Olulisi teemasid, millesse panustada, on mitmeid. Eelkõige tahan seista selle eest, et Harku valla kergliiklusteede võrgustik saaks terviklikult välja ehitatud. Et lõpeks olukorrad, kus lapsed, noored emad lapsevankritega ja autot mitte omavad inimesed peavad oma elu ohtu seades liikuma maanteede ääres. Sõrve kergliiklustee täies ulatuses rajamise protsessidega olen tegelenud pikka aega ja sellega kavatsen jätkata.Usun, et minu pikaaegne kogemus õigusloome valdkonnas ja erinevate eelnõude menetlemisel on heaks eelduseks volikogu töösse tulemuslikult panustamisel. Kasutades ära oma teadmiste, oskuste ja võimete paketti, soovin veelgi aktiivsemalt kaasa rääkida ja panustada Harku valla arengusse. 

143

Urmas Ambur

Eesti Esitajate Liit, tegevdirektor