Rae vald

reform.ee
Menüü
164

Henri Ausmaa

Olen suur spordisõber, aktiivne spordielu eestvedaja, abikaasa ja isa kahele rõõmsameelsele tütrele. Oma spordilembust soovin edasi anda kõikidele lastele ja noortele.

Elukoht on mul Jüri, aga sportlike tegevuste kaudu soovin esindada kogu Rae valda.

Alates 2005. aastast olen olnud seotud korvpalliklubiga Rae Koss ning treenerina töötanud aastaid ka Rae spordikoolis, mille loomise juures oli mul võimalus olla.

Tunnen uhkust, et minu suguvõsas on palju andekaid muusikuid ning Ausmaa sugulaskoor on mulle teada olevalt ainus perekoor, mis on pääsenud osalema üldlaulupeole.

Nii eriala kui ka töökogemuse kaudu olen pikaaegselt olnud tegev spordiorganisatsioonides ning aidanud kujundada nii spordialapõhist kui ka üldist Eesti spordipoliitikat. Oma tugevateks külgedeks pean võimet algatada uusi projekte, ideede genereerimist, meeskonnatööd ja juhtimist. Kasuks tulevad ka optimistlik suhtumine töösse ja hea suhtlemisoskus. Tänu kogemustele rahvusvahelisel areenil oman ka head suure pildi nägemise võimet.

Suur töine tunnustus on minu jaoks olnud kuulumine Eesti Korvpalliliidu juhatusse aastatel 2012–2017. Tunnustust olen saanud ka rahvusvaheliselt, kui 2014. aastal valiti mind Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni juhatuse liikmeks.

Meie koostööpartnerid aitasid korrastada Jüri Kirikumõisa pargi korvpalliväljaku ja soetasid korvpalli viskemasina Jüri spordihoonesse. Korvpalliklubi Rae Koss algatusel esitati Rae vallavolikogule eelnõu Rae valla esindusvõistkondade toetamiseks. Novembris 2020 võeti määrus vastu.

Spordielu eestvedajana luban kindlasti seista selle eest, et sportimisvõimalusi Rae valda juurde tekiks. Täismõõtmetes staadionikompleksi loomine Jürisse, Lagedi spordihoone ehitus, Rae gümnaasiumi juurde spordihoone rajamine – need on vaid mõned märksõnad. Minu jaoks on väga oluline ka haridusvaldkond ning luban seista selle eest, et Rae vald jätkab tänapäevaste lasteaia- ja koolikohtade loomist.

164

Henri Ausmaa

Eesti Korvpalliliit, Liigade ja võistluste juht; 5280096