Rae vald

reform.ee
Menüü
150

Madis Sarik

Elan Jüris juba alates 1981. aastast. Vahepeal olin siit küll mõnda aega õpetajaameti tõttu eemal Kose vallas, kuid esimesel võimalusel tulin Jürisse tagasi. Reformierakonna liige olen olnud juba 21 aastat ning kuulunud Rae vallavolikogu kuude kooseisu.

Kõige paremini iseloomustavad mind kaks asja: olen Rae valla andunud fänn ning hingelt n-ö töpamees. Viimase all pean silmas seda, et olles kunagi omandanud ka tööõpetuse õpetaja diplomi, pean heast käsitööst lugu tänaseni. Ilmselt on see mulle sügavat mõju avaldanud, sest proovin ka igapäevatöös asju pigem ära teha, kui nendest pikalt rääkida.

Juba kaks aastat tegutsen Rae vallavanemana ning eelnevad seitse aastat täitsin abivallavanema rolli. See tähendab, et olen olnud enamike valla rajatistega seotud alates nende projekteerimisest kuni sisustamiseni.

Olen ka Jüri gümnaasiumi esimese lennu vilistlane ning jäänud koolile truuks tänaseni, andes seal juba üle kümne aasta ettevõtluse ja projektijuhtimise aineid, mida loodan võimalusel teha ka edaspidi. Noored on meie tulevik ning nende ideed ja arvamused on ka minule vallavanemana väga olulised.

Pere ja lähedaste kõrval on üheks minu kireks ja motivaatoriks ka sport. Olen terve elu harrastanud sportlikke eluviise ning seda igal võimalusel toetanud. Elan väga kaasa kõikidele Rae valla sportlastele ning loomulikult ka Rae Kossule, mille sünni juures olen isiklikult kunagi olnud.

Kuigi elan ise Jüris, tunnen oma tööst tulenevalt sidet kõikide Rae valla piirkondadega. Olles olnud nüüdseks kaks aastat vallavanema rollis, võin käsi südamel väita, et olen n-ö 100% Rae vend.

Kuivõrd Läänemaal Kiideva külas asub minu suvekodu, kus end laadimas käin, olen ka sealse Kiideva külaseltsi liige. Samuti kuulun Jüri gümnaasiumi vilistlaskogusse.

Oma peamisteks tugevusteks pean kannatlikkust ja analüüsivõimet. Kuna olen pikalt koolisüsteemis töötanud, siis oskan hinnata inimeste omapära ja nende erinevaid arenguetappe. Usun, et mulle tulevad igapäevaselt kasuks ka huumorimeel ning kahe jalaga maa peal olek. Võin julgelt väita, et viimased aastad vallavanema rollis ei ole mind pilvedesse tõstnud, vaid pigem pakkunud rohkem võimalusi suunata ja toetada olulisi projekte. Kindlasti on mulle palju juurde andnud ka minu ettevõtlusalane taust, sest valla juhtimine on väga kompleksne ja keerukas ning igasugune majanduslik kompetents tuleb suure pildi nägemisel vaid kasuks.

Kuna olen varem olnud seitse aastat abivallavanem, siis on kõik viimase üheksa aasta jooksul valminud objektid käinud läbi ka minu töölaualt ning seetõttu mulle väga kallid. Eraldi tooksin välja Kurna pargi, millest on saanud nii vallaelanike kui ka kontserdikorraldajate jaoks üks meeliskohti. Samuti olen õnnelik, et lõpuks said korrastatud Mädajärve matkarada ja Vaskjala ujumiskoht. Loomulikult on olulised kõik lasteaiad ja koolid, sest ilma nendeta ei oleks meie vallas nii palju noori peresid. Head meelt teeb ka Lagedi noortekeskuse valmimine, mis loodetavasti on alles esimene omasuguste seas. Väga olulist rolli täidavad ka Kindluse kool, mis on terves Eestis unikaalne; Peetri park, mis on inspireerinud ka teisi valdu; ning Jüri tervisekeskus, kus pakutakse meie valla elanikele kvaliteetset terviseteenust. Rae spordikoolgi on aastate jooksul palju arenenud ja kasvanud ning loodetavasti teeb seda ka tulevikus. Oleme püüdnud kõiki spordialasid võrdselt kohelda ja toetada ning hetkel spordikooli liikmeks olevad 600 last on hea tõestus sellest, et oleme õigel teel.

Rae vald kasvab ka lähitulevikus kiire tempoga. Sellest tulenevalt tuleb tingimata juurde tekitada nii koole kui ka lasteaedu. Kindlasti tahame valmis ehitada Uuesalu lasteaia ja Rae küla koolimaja. Minu südameasjaks on erivajadustega laste kompetentsikeskus, mis lihtsustaks paljude perede elu. Töötan selle nimel, et Rae vald areneks ühtlaselt ning elan eriliselt kaasa Vaida ja Lagedi piirkonnale, kuhu tuleb samuti luua kvaliteetsed ja mitmekülgsed sportimisvõimalused. Liigume edasi ka Kurna ja Peetri pargi arendustega ning nüüdisajastame olemasolevaid spordirajatisi. Üks oluline teema, millega peab lähitulevikus tegelema, on kutseharidus. Rae vald on ideaalne praktikabaas, kandes ametlikult juba logistikapealinna tiitlit. Miks mitte pakkuda siin lähedal ka sellealase väljundiga haridust. Oluline on koostöö riigiga, sest koos oleme tugevamad. Hea võimalus selleks avaneb Rae riigigümnaasiumi avamisega.

Kuigi Rae vald areneb pöörase kiirusega, katsume sellest hoolimata olla alati sammuke ees ning pakkuda parimat keskkonda meie elanikele, ettevõtetele ja külalistele!

150

Madis Sarik

Rae Vallavalitsus vallavanem 55515701