Rae vald

reform.ee
Menüü
176

Ott Sarapuu

Minu jaoks on väga olulisteks teemadeks linnaruum ja meid ümbritsev elukeskkond. Rae vald on kiiresti kasvanud ning kasvab ka edaspidi. Selleks, et meie elukeskkond oleks hea, tuleb panustada liikumis- ja sportimisvõimaluste tagamisse, lastele mõeldud mänguväljakute rajamisse ning roheluse loomisesse. Leian, et iga siia rajatava arenduse ja infrastruktuuri elemendiga (teed, kergliiklusteed) seoses tuleb terviklikult lahendada ka haljastus (sh kõrghaljastus). Pole ju keeruline näiteks ehitatava tee iga meetri kohta istutada ka üks puu või põõsas. 

Teine oluline teema on haridus, sest väikerahvana saame olla edukad üksnes siis, kui oleme suurepäraselt haritud. Haridus algab alusharidusest, mis peab olema kodulähedane ja kvaliteetne. Kui viimastel aastatel on ehitatud lasteaedu ja koole just Peetri ja Järveküla piirkonda, siis nüüd oleks aeg lasteaia ja kooli rajamiseks ka Rae küla piirkonda. Jätkuvalt tuleb tegeleda parimate õpetajate motiveerimisega, et nad sooviksid Rae vallas töötada ja meie lastele haridust anda.

Kolmandaks pean oluliseks teenuste arendamist, et kogu meie liikumine ei oleks vaid “linna tööle ning koduvalda magama”. Selleks tuleb aktiivselt jätkata vaba aja veetmise võimaluste loomist. Vald ei pea seda mõistagi ise tegema, kuid saaks aktiivselt kutsuda siia valdkondlikke ettevõtjaid ning teha neile atraktiivseid pakkumisi, näiteks maa pikaajalise rentimise näol. Meie vallas võiks olla kino Peetris, pereatraktsioon Jüris, veepark tulevase suusamäe juures või mini Eesti vabaõhu teemapark rajatava IKEA kaupluse kõrval.

176

Ott Sarapuu

Motor OÜ, juhatuse liige. Noblessner Park (Proto Avastustehas), tegevjuht