Rae vald

reform.ee
Menüü

Reformierakonna Rae piirkond valis juhatuse ja toetas vallavanem Madis Sariku jätkamist

Eile kogunenud Reformierakonna Rae piirkonna üldkoosolek valis uue piirkonna juhatuse, kinnitas valimisnimekirja moodustamise põhimõtted ja toetas vallavanema kandidaadina praegust vallavanemat Madis Sarikut.

Piirkonna juhina jätkab praegune Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Mart Võrklaev.

“Lisaks suurepärase kvaliteediga üld- ja keskharidusele tahame edasi liikuda plaaniga pakkuda lähitulevikus Rae vallas ka innovaatilist kutseharidust. Olles tituleeritud ka logistikapealinnaks, on meil selle jaoks olemas ideaalne baas. Rae vallas keskhariduse lõpetavad noored ei peaks ilmtingimata minema haridusteed jätkama vallast väljapoole. Rae vald võiks olla tulevikus koht, kus on võimalik alates lasteaiast kuni ameti leidmiseni elada oma koduvallas,” ütles vallavanem Madis Sarik.

Reformierakonna Rae piirkonna juhatusse valiti Mart Võrklaev, Bärbel Salumäe, Tarmo Gutmann, Madis Tafenau, Tõnis Kõiv, Anna Õuekallas, Kai Lasn, Aivo Hommik ja Tanel Tammela

Üldkoosolek kinnitas valimisnimekirja moodustamise põhimõtted. Valimisnimekirja juhib Mart Võrklaev, teisel koha on Madis Sarik ja kolmandal Rae vallavolikogu liige ja Lagedi alevikuvanem Bärbel Salumäe, sealt edasi on valimisnimekiri koostatud tõmbluku põhmõttel ehk vaheldumisi mehed ja naised. 

“Reformierakonna katusekampaania sõnum on “Paremini hoitud Eesti”. Et Rae vald oleks paremini hoitud, tuleb valla juhtimises jätkuvalt arvestada nende ideede ja initsiatiividega, mis tulevad meie kogukondadest. Vald on meie inimeste jaoks, mitte vastupidi,” ütles Bärbel Salumäe. 

Rae piirkonna juhi Mart Võrklaeva sõnul on Reformierakonnal Rae vallas väga tugev meeskond. Valimisprogramm seab eesmärgiks jätkata uudsete lahenduste toomist Rae valda, kui Eesti ühte kiiremini arenevamasse kohalikku omavalitsusse, kuhu on oma kodu loonud noored, teadlikud ja kõrgete ootustega inimesed.

“Läheme valimistele ambitsiooniga teha parem tulemus, kui eelmisel korral, mil valijad usaldasid Reformierakonnale vallavolikogus enamuse. Niinimetatud kuldse ringi vallana on meie elanike jaoks väga olulised erinevad liikumise ja transpordiga seotud küsimused. Plaanime jõuliselt edasi liikuda nii Tallinn-Peetri-Järveküla-Jüri trammiga, bussiliinide arendamise ja isejuhtivate busside kasutuselevõtuga, kui ka jalgsi ning jalgrattaga liikumise soodustamise ja võimaluste loomisega. Teine oluline valdkond, kus kogu riigil tuleb suur arenguhüpe teha, on jäätmemajandus, ka siin plaanime juba lähiaastatel suuri samme astuda ning eeskujuks olla,” sõnas Võrklaev.