Viimsi vald

reform.ee
Menüü
234

Jaak Salumets

Poliitikuna olen seisnud nii oma koduvalla Viimsi kui ka riigi asjade eest. Olen alati seisnud lastele parimate sportimisvõimaluste loomisele kaasa aitamise ja treeneritöö väärtustamise eest. Selle pideva töö tulemusel loodi aastaid tagasi kõrgema kutsetasemega laste- ja noortetreeneritele riigipoolne töötasu, millega tagati neile sotsiaalsed garantiid.

Olen olnud korvpallur ja korvpallitreener, peatreener Eesti riigi jaoks murrangulisel ajajärgul, mil Tallinna Kalev saavutas uskumatu võidu, NSVL-i meistritiitli.

Aastatel 2002–2007 olin Viimsi vallavolikogu liige, olen panustanud nii kultuuri- ja spordikomisjoni kui ka sotsiaalkomisjoni töösse ka hilisemal perioodil, samuti kuulun Rannapere pansionaadi nõukogusse. Oma arvamuse ütlen olulistes küsimustes alati välja olenemata sellest, kui populaarne see parasjagu on. 

Lisaks olen aastakümnete jooksul olnud mitmes ametis ja rollis riigi tasandil: Eesti Kultuurkapitali Kehakultuuri ja Spordi Sihtkapitali nõukogus, Eesti Olümpiakomitees, Riigikogus. Olen olnud nii Eesti Korvpalliliidu juhatuse liige kui ka president. 

Eesti Vabariik on mind tunnustanud Valgetähe V klassi teenetemärgi ja spordivaldkonna elutööpreemiaga. Aastast 2021 kannan Viimsi valla aukodaniku tiitlit.

234

Jaak Salumets

pensionär