Viimsi vald

reform.ee
Menüü
235

Marju Mik

Meie pere juured on sügavalt Viimsi poolsaare mullas: minul Randveres ja Pärnamäe külas, abikaasa poolt Leppneemes, Pranglis ning Miidurannas. 

Hariduselt olen alushariduse pedagoog. Töötan MLA Viimsi Lasteaiad Randvere majas õpetajana. Osalen vallavolikogu noorsoo- ja hariduskomisjoni töös. Lapsevanemana panustan kolm viimast aastat hoolekogu liikmena Randvere kooli arengusse. Pere nelja lapse kaudu olen saanud lapsevanemana rohkelt erinevaid kogemusi Viimsi valla lasteaedadest ning koolidest. Olen hästi kursis haridusvaldkonnas ja noortega toimuvaga mitme nurga alt. Elan kaasa valla arengutele ning pean ennast vaieldamatult kodukandi patrioodiks. Mul on hea meel, et viimastel aastatel hakkab pelgast magalarajoonist tasapisi saama midagi enamat – kaubandus- ja teenindusvõrk kasvab, Artium toob kultuuri kodule lähemale, avarduvad muusika- ja kunstikooli ning huvitegevuse võimalused. Suur töö on veel ees, kuid arenguid on juba märgata. Loomulikult kaasnevad tõusudega ka mõõnad ning hulk murekohti vajab lahendust, kuid siin aitab kindlasti koostöö huvigruppide vahel, kogukonnaga arutlemine ning parem kommunikatsioon. Kus viga näed laita, seal tule ja aita!

Energiat tegutsemiseks ammutan loodusest, aiamaal toimetamisest, talvel näputööst. Soojal ajal meeldib mootorratta selga istuda ning väike tiir teha. See aitab suurepäraselt mõtteil selgineda, aju tuulutada ning rutiinist välja tulla. Kevaditi sattun vahel hoogu seemnete külvamisega ning seetõttu olen oma kirge taimede kasvatamisest jaganud lahkesti ka külarahvaga iseteeninduslikus taimeletis. Jagatud rõõm on topeltrõõm!

Usun, et headuse ja naeratusega saab elus kõik mured lahendatud. Tuleb avatud meeltega kuulata ja ringi vaadata. Vahel tasub meelde tuletada inimeseks olemise põhiväärtusi ning vaadelda asju teiste vaatenurgast.

Mille eest ma seisan?

Seisan selle eest, et inimestel oleks hea Viimsi vallas elada, olenemata rahvusest, nahavärvist või emakeelest. Koos kodutundega tuleb ka armastus ja austus kodukandi vastu ning kogukonnatunne. Erinevus rikastab ning avardab silmaringi.
Olen alati nõrgemate poolt, olgu need lapsed, noored või vanemaealised. Me peame toetama ja abistama neid, kes seda ise ei suuda.

Olles ise tugevalt seotud haridusvaldkonnaga, soovin jätkuvalt panustada, et Viimsi vallas antav haridus oleks lasteaiast alates konkurentsivõimeline, uuendusmeelne, teaduspõhine ning paneks õppuritel silmad särama. Õpetajate töö peab saama väärikalt tunnustatud, nii moraalselt kui ka materiaalselt. Õnnelik õpetaja teeb õppijad õnnelikuks! Positiivsus nakkab!

235

Marju Mik

MLA Viimsi Lasteaiad õpetaja