Viimsi vald

reform.ee
Menüü
239

Priit Rebane

Olen põline viimsilane ning elan vanas talukohas, mille asutasid minu vanavanaema ja vanavanaisa, kus sündisid minu vanaema ja minu ema ning kasvasin suureks ka mina ise. Seetõttu on Viimsi mulle hästi südamelähedane, aitan kaasa Viimsi ning koduküla käekäigule ega kujuta ettegi, et peaksin kusagil mujal elama.

Kuulun 2015. aastal loodud Äigrumäe külaseltsi asutajaliikmete hulka ning ka külaseltsi juhatusse. Koos oleme suutnud küla heaks päris palju korda saata, näiteks erinevate kommunaalteemadega tegelemine, külaplatsi loomine, lõkkekoha, mänguväljaku ja katusealuse rajamine külaplatsile ning juba traditsiooniks saanud küla ühisürituste korraldamine, milleks on eelkõige ühised “Teeme ära” talgud, küla ühine jaanipäeva tähistamine ja küla ühine kohvik Viimsi kohvikutepäeva raames. 2019. aasta septembris valisid Äigrumäe elanikud mind Äigrumäe külavanemaks.

Oman kõrgharidust automaatika erialal, kuid olen tegelikult juba ülikooli ajast tihedalt seotud IT ning pisut hiljem ka küberturvalisuse valdkonnaga. Seetõttu näen, et erinevate tehnoloogiliste lahendustega saab meie elu koduvallas veel palju paremaks muuta ning ühtlasi tuleb päris palju kaasa aidata nii laste, noorte kui ka täiskasvanute küberturbeteadlikkuse tõstmisele, millele tahan kindlasti ka Viimsi vallas panustada.

Teisest küljest kipuvad nii noored kui ka vanad tänapäeval liiga palju erinevate ekraanide ees istuma ning kõikvõimalik liikumine jääb selle kõrval unarusse. Seetõttu on minu teine prioriteet senisest veelgi paremate liikumis- ja sportimisvõimaluste loomine ning eelkõige noortele liikumisharjumuse tekitamine.

Tahan, et Viimsi oleks jätkuvalt mõnus ja rahulik koht nii elamiseks kui ka vaba aja veetmiseks, aga ka töötamiseks. Pean tähtsaks vastastikust lugupidamist inimeste vahel nii kodus kui ka väljaspool ja soovin, et meil kõigil oleks rohkem tarkust, kannatlikkust ning austust tüli- ja vaidlusküsimusi konstruktiivselt ning üksteist solvamata lahendada.

239

Priit Rebane

AS Stallion, Operatiivjuht / Chief Operating Officer (COO)