Viimsi vald

reform.ee
Menüü
220

Riina Aasma

Olen 30 aastat erinevaid liine pidi olnud Viimsiga seotud, siin elanud ja töötanud, viimasel neljal aastal volikogu liikmena kodukoha arengusse panustanud. Rannarahva muuseumi juhtimise perioodi jäävad taluturu käivitamine, Rannarahva festivali ja Valgete Ööde festivali algusajad ja muud vahvad kogukondlikud ettevõtmised. 2015. aastal tõi näitus „Hõbevalgeim” Rannarahva muuseumile Eesti parima muuseumi tiitli. Valla kultuurielu rikastamise ja Rannarahva muuseumi käivitamise eest autasustas Viimsi vald mind 2014. aastal valla kõrgeima autasuga Viimsi Vaal.

Kõrghariduse omandasin EBSis, magistrikraadi Eesti muusika- ja teatriakadeemias kultuurikorralduse erialal. Eelnevalt olen Eesti riiki teeninud diplomaadina, korraldanud protokollijuhina Eesti eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus ja praegu töötan presidendi kantselei protokolliosakonna juhatajana. Meri ja merekultuur on mu suur hobi, panustan vabatahtlikuna Eesti merenduse ja merekultuuri arengusse rannarahva koja ja kapten Uno Lauri merekultuuri sihtasutuse tegevuses kaasalöömise kaudu. Olen ka ettevõtja isiklikus protokollibüroos ja toitlustusettevõtluses. 

Elu viis mind küll pealinna tööle, aga minu süda on Viimsis. Panustan oma energiat ja vaba aega, et Viimsi oleks edukas ja edumeelne omavalitsus, kus on hea elada ja kus head ideed ei ole lihtsalt loosungid, vaid saavad teoks ettevõtlikkuse, targa ja eesmärgipärase juhtimise abil. Seepärast olingi valmis asuma juhtima Reformierakonna Viimsi piirkonda – näen, kui palju saab kodukoha jaoks ära teha hea meeskonnaga. Minu ülesanne on kokku tuua üksmeelsed ja teotahtelised, oma ala professionaalidest inimesed, kellega üheskoos kodukohta veelgi paremaks muuta. 

Olen alati seisnud ja jään seisma Viimsi kultuuri ja kultuuripärandi eest ning ka väärika poliitilise kultuuri eest.

220

Riina Aasma

Vabariigi Presidendi Kantselei, protokolliosakonna juhataja Vaata Instagramist