Hiiumaa vald

reform.ee
Menüü
131

Andres Onemar

 – südame ja mõtetega metsas ja looduses

Olen sündinud Tallinnas Nõmmel, aga suure osa oma lapsepõlvest ja kooliajast veetnud Lõuna-Eestis, sh maatööd tehes. Seepärast tundus linnaelu mulle igav, mistõttu läksin pärast Tallinna 21. keskkooli lõpetamist Tartusse metsamajandust õppima. Haridus käes, töötasin lühikest aega Eesti Maaparandusprojektis insenerina. Oli huvitav ja mitmekülgne töö, hõlmates tegevusi põlevkivi karjääride taastamise projekteerimisest Tartumaa metsade korrastamiseni.

Siiski on mulle kõige südamelähedasemaks saanud Hiiumaa, kus käisin juba tudengina Luidja metskonnas praktikal. Pärast Merikesega abiellumist kolisime 1981. aastal Hiiumaale elama ning alustasin tööd Putkaste metskonna metsaülemana. Hiljem töötasin Hiiumaa peametsaülemana.

Olen varem omavalitsuse elu korraldamisse panustanud Pühalepa valla volikogu liikmena ning olnud ka Hiiu maavolikogu liige. 1995. aastal kutsuti mind tööle Tallinnasse Eesti metsanduse arenguprogrammi rahvusvahelist meeskonda juhtima ning metsapoliitikat koostama. Sealt edasi juhtisin RMK loomise projekti ning töötasin RMK esimese peadirektorina. Minu viimane tegevus riigiametis oli keskkonnaameti esimese peadirektorina ameti töö käivitamine, mis kestis kokku kümme aastat. Nüüdseks olen pensionär ja panustan mitmete MTÜ-de tegevusse. Kodu on mul kõik need aastad siiski olnud Hiiumaal.

Kogu minu töö on olnud seotud metsanduse, keskkonna ja looduskaitsega. See on alati parima lahenduse otsimine inimese kõikvõimalike soovide ja keskkonna hoidmise vahel. Hiiumaa vallavolikogu liikmena kasutaksin oma kogemust riigi- ja suurorganisatsioonide juhtimise valdkonnas ning teadmist elukeskkonnast selle hiidlastele meeldivaks kujundamisel.

131

Andres Onemar

pensionär