Hiiumaa vald

reform.ee
Menüü
126

Elis Tisler

 – parimad võimalused noortele!

Sündisin 2000. aastal Kärdlas ja elan siin ka praegu, aga üles kasvasin Käinas. Minu isa on ettevõtja ja ema töötab õpetajana Hiiumaa gümnaasiumis. Minu emapoolsed vanavanemad Rein ja Virve Väljas on paljudele hiidlastele teada-tuntud, kuna Rein oli Kärdla kooli direktor ja Virve õpetaja.

Õpin Tallinna ülikoolis interdistsiplinaarseid sotsiaalteadusi. Gümnaasiumi ajal veetsin ühe aasta vahetusõpilasena Hollandis, õppides hollandi keelt ja kultuuri, ning olen vabatahtlikuna abistanud Hiiumaa eakaid ja erivajadusega inimesi. Kuigi pean end pigem maailmakodanikuks, on Hiiumaa minu jaoks alati olnud selleks kohaks, kuhu tahan rõõmuga tagasi tulla. Kodu siiski.

Pean oluliseks noorte töövõimaluste mitmekesistamist Hiiumaal, sest näen, et suureks murekohaks on kvalifikatsioonile vastavate töökohtade puudumine. Tudengina, kes soovib näha oma tulevikku Hiiumaal, tahan seista selle eest, et Hiiumaa pakuks noortele mitmekesiseid töövõimalusi ning tekitaks juurde uusi sobivaid töökohti, kaasa arvatud kaugtöökohti. Nii ei tunne Hiiumaa noored vajadust jääda Hiiumaalt eemale ainult seetõttu, et kodukoht ei paku nende kogemusele vastavat tööd.

126

Elis Tisler

üliõpilane