Hiiumaa vald

reform.ee
Menüü
129

Margit Pruul

 – Hiiumaa toit ja loodus on minu inspiratsiooniallikas

Minu vanavanemad pärinevad küll Hiiumaalt, aga mina sündisin juba Tallinnas. Olen käinud Tallinna reaalkoolis matemaatika eriklassis, õppinud Eesti kõrgemas kommertskoolis rahvusvahelist ärijuhtimist ning täiendanud end Itaalia ja Ameerika ülikoolides. Hiiumaa ametikoolist sain aga väärtusliku väikesadama spetsialisti kutse.

Toit ja kõik sellega seonduv on olnud minu kirg alates Itaalias vahetusüliõpilaseks olemise ajast. Samas on mind alati kõnetanud see eriline vägi, mida kogeb Eesti looduses viibides ja selle saadustest valmistatud toite süües. Olen ka gastronoomiakonkursi Hõbelusikas üks ellukutsujatest ja juba kümme aastat aidanud seda eest vedada. Sama pikalt olen toimetanud ka Eesti Ekspressi toidukülgi. Kui kevadeti aga hakkasid salatitesse lisanduma naadivõrsed ning omlettidesse ja smuutisegudesse nõgesed, sai lugude jutustamisest väekate toodete loomine ning seda juba ettevõtjana meie imelisel saarel.

Nii tõi puhas loodus mind esivanemate maale tagasi. Hiiumaal tegutsedes tajun selgelt, kuidas minu ja looduse energia on koos tööle hakanud. Saare loodus on tarkuselaegas ning inspiratsiooniallikas, mis tegi minust HIID funktsionaalse toidu valmistaja ja vahendaja. Hiiumaisele toidule tervikuna aga sillutasin Hiiumaa Saatkonna nime all tee Tallinnasse Telliskivi loomelinnakusse.

Saarel olen püsivalt elanud neli aastat ning selle aja jooksul on mulle jäänud mulje, et kõigepealt tuleks tegeleda juba siin elavate inimeste rõõmu ja rahuloluga, neid rohkem otsustamisse kaasates ning nende muresid päriselt kuulates ja lahendades. Mulle on omane keskkonnast hoolimine ning mõtted kogukonna kaasamisest.

Minu suureks sooviks on, et Hiiumaa elanikke ühendaks suurem kogukonnatunne, et elanike soovidega arvestataks rohkem ning et hiidlane tunneks, et vald on tema jaoks, mitte vastupidi. Ettevõtluskeskkonda arendades lisanduks siia ka rohkem ettevõtjaid. Aktiivne elustiil on samuti mulle südamelähedane teema. Laste sportimine on oluline ning tuleb tegutseda selle nimel, et neil oleks piisavalt võimalusi (nii rahalisi kui ka logistilisi) trennides ja huviringides käimiseks.

Mina usun, et Hiiumaa vald vajab uusi algatusi ja ma tahan neile kindlasti kaasa aidata!

129

Margit Pruul

Olen ettevõtja. Juhin tootmisettevõtet Vaba Aed OÜ ja Kõrgessaare sadama kohvikut. Vaata Instagramist Vaata veebilehelt 5066298