Hiiumaa vald

reform.ee
Menüü
123

Üllar Laid

– seisab Hiiumaa parima ettevõtluskeskkonna eest

Olen sündinud Hiiumaal Paopel. Kuna minu vanemad on taasiseseisvumisajast alates tegelenud talupidamisega, on see ka mulle südamelähedane. Olen lõpetanud Väimela põllumajandustehnikumi veterinaaria eriala. Pooleli on bakalaureuse kraadi omandamine Tartu Ülikoolis ettevõtluse suunal.
Kodune talumajapidamine on siiani tootev, kuigi mastaabid on muutunud kõvasti väiksemaks. Tegeleme oma perega siiani hobuse- ja lambakasvatusega. Peenardel kasvavad köögiviljad. Vanema venna jalg astub siiani adra taga ning õde peab õpetaja ametit. Abikaasa on pühendunud koduaia korrashoiule ja uuendamisele. Samuti peab ta lektorina erinevates õppeasutustes loenguid nii noortele kui täiskasvanutele raamatupidamises.

Sajandi alguses läksin minagi elama mandrile, kuid ikka tõmbas tagasi Hiiumaale, mis on minu jaoks väga eriline koht igas mõttes. Kõige rohkem on see aga kodu ja turvaline keskkond. Öeldes kellelegi, et olen hiidlane või Hiiumaalt, kergitab vestluspartner alati kergelt suunurki. Ning harvad pole olukorrad, et seltskonnas leidub keegi, kes küsib: „No kas sa seda Antsu tead, sealt Emmastest? Olin temaga koos sõjaväes“. Ja tihti teadki, sest kogukond on väike ja siin tunnevad peaaegu kõik kõiki, nagu öelda armastatakse.
Minu jaoks on oluline keskkond selle suuremas tähenduses. Mitte ainult looduskeskkond vaid kõik see, millega inimene igapäevaselt kokku puutub. Lastel pole kuskil nii hea kasvukeskkond kui siin – kaugel paljudest ahvatlustest ja kas see pole mitte meie suurim soov, et lapsed oleksid kauem lapsed.

Volikogu liikmena on minu soov seista parema elu- ja ettevõtluskeskkonna eest soovin kindlasti seista. Hiiumaa on rohke elanike arvuga ja tootmisega tegelev saar. Püüdleme selle poole, et siin oleks piisavalt ruumi nii elamiseks kui töötamiseks kui ka meeldiv puhata.

123

Üllar Laid

Rehala OÜ, ettevõtja