Alutaguse vald

reform.ee
Menüü
101

Aivar Surva

Olen Alutaguse vallaga olnud seotud lapsest saati. Vahepeal küll ilmas ringi rännanud, aga siiski siia tagasi tulnud. Kaks ametiaega olin Mäetaguse vallavanem, misjärel sealse volikogu liige. Siis aitasin ühe valitsemisperioodi jooksul kaasa naabervalla Jõhvi arengule ning nüüd otsustasin kandideerida taas oma koduvallas. Avalikus sektoris tegutsemise kogemusi on mul juba aastast 1994, mil alustasin Rapla linnavalitsuse majandusnõunikuna.

Üheks minu südameasjaks on olnud kohaliku omavalitsuse avalik ja läbipaistev juhtimine koostöös valla inimestega. Selle eest seisan ka Alutaguse vallas. Praegu tundub, et paljud otsused sünnivad kuskil ühes kitsas ringis ning hiljem tuleb neid lihtsalt aktsepteerida. Sellega ma nõus ei ole ja luban seda muuta.

Viie valla ühinemisest on möödas üks valimistsükkel. Kogukondade ühendamiseks on küll palju tehtud, kuid veel rohkem vaja veel teha. Kuna vald asub suurel territooriumil hõreasustatud alal, siis luban seista paremini korraldatud ühispranspordi eest, et inimesed hõlpsamini liikuma saaksid. Luban, et Alutaguse vald saab paremini hoitud.

101

Aivar Surva

Jõhvi Vallavalitsus, projektijuht 5059716