Kohtla-Järve linn

reform.ee
Menüü
220

Erik Setškov

Paneme kultuuri- ja spordisündmused Kohtla-Järvel toimuma!

За культурную и спортивную движуху в Кохтла-Ярве!

Olles kultuurisündmuste korraldaja, tean, kui olulised on üritused linnaruumis – spordiplatsil, pargis, kultuurikeskuses või linna keskväljakul. Pean tõdema, et linnarahvas haarab kõikidest pakutavatest võimalustest kahe käega kinni, sest üritusi toimub tõesti väga vähe. Suvel on meie linna kultuurikeskus kollektiivpuhkusel ning aset leiavad vaid üksikud suuremad üritused.

2019. aastal otsustasin korraldada Ida-Võlu Festivali, mille raames toimus Kohtla-Järvel esmakordselt rahvusvaheline FIBA kalendri 3×3 korvpallivõistlus. Nüüdseks olen seda üritust korraldanud juba kolm aastat, sh neli edukat võistlust Kohtla-Järvel ja Jõhvis. Korvpalliringkonnas on Kohtla-Järve võistlus nii Eesti kui ka välismaa sportlaste seas aina suuremat populaarsust võitmas. 2020. aastal osales sellel ühtekokku 99 võistkonda. 2021. aasta suvi tuli kogu Euroopas koos suure palavuse ja rangete koroonapiirangutega, mistõttu keskendusime tänavusel võistlusel rohkem noortele ja harrastajatele.

Korvpall, eriti 3×3, on väga kiire ja kaasahaarav pallimäng, seda nii sportlaste kui ka pealtvaatajate jaoks. Kuid korraldajana olen alati püüdnud üritusel pakkuda tegevusi ka pealtvaatajatele, et linnarahvas saaks mõnusalt nautida sporti, maitsta tänavatoitu ning lasta lastel hullata. Ürituse väiksematele külalistele on alati olnud batuudid ning korraldatud lõbusaid mänge. Suuremad on saanud eneseületuseks proovida kiikingut. Lisaks on tegevusi läbi viinud mitmed riigiteenistused. Sõjaväelinnak sõjaväetehnikaga liitlassõduritelt ning paintball kaitseliidult. Sisejulgeoleku alal on politsei- ja piirivalveamet, päästeamet ning vanglateenistus tegelenud ennetusega ning tutvustanud oma tehnikat ja varustust.

2021. aasta suvel seisin koos sõpradega ühtäkki silmitsi probleemiga, et Kohtla-Järve avalikud korvpalliväljakud on mitterahuldavas seisukorras ning seal ei ole võimalik korvpalli harrastada. Ülevaade Kohtla-Järve korvpalliväljakutest ärgitas meid mõttele need enda ja noorte jaoks korda teha ning seeläbi tuua hulk Kohtla-Järve noori korvpalli juurde. 14 korvpalliväljakut – võimatu, öeldi meile. Vastukaaluks tegi linnavalitsus neist korda vaid kaks. See motiveeris meid töödega alustama. Järve, Ahtme ja Kukruse linnosades olevad väljakud said puhastatud prügist, killustikust ja klaasikildudest. Roostes ja roppustega kaetud konstruktsioonid said värske värvikihi ning mädanenud korvilauad välja vahetatud. Murtud korvirõngad asendasime uutega ning tervetele paigaldasime uued võrgud. Väljakutele joonisime korrektse märgistuse. 

Saame tõdeda, et vabatahtlikus vormis läbi viidud projekt on saanud sügise hakuks 70% ulatuses valmis. Korrastatud väljakud tõmbavad magnetina ligi lapsi, noori ja täiskasvanuid, kes saavad nüüd harrastada korvpalli turvaliselt ja mugavalt kodulähedasel väljakul.

Soovin jätkata tööd selle nimel, et linnas oleks aastaringselt aktiivne ürituste melu ning panustada sellesse 200% enda oskusi ja teadmisi.

Ja veel. Pane kirja, et Ida-Võlu Fest 2022 toimub Kohtla-Järvel 30. juulil 2022.

220

Erik Setškov

Eesti Reformierakond, piirkondlik koordinaator