Lüganuse vald

reform.ee
Menüü
207

Naima Soppe

Olen sündinud ja kasvanud Soonurme külas Lüganuse vallas. Haridustee algas mul Maidla koolis, keskkooli lõpetasin Kiviõli 1. keskkoolis. Õppisin edasi Tallinna kaubandustehnikumis ja Mainori kõrgkoolis, kus omandasin finantsisti eriala. Noorena mõtlesin, et maale ei tule ma kunagi tagasi, kuna oli vaja teha palju rasket tööd ja elu maal tundus väga igav. Nii elasingi ja töötasin 30 aastat Kiviõlis. Kuid nüüd, kus minu vanemaid enam pole ja sünnikoht jäi väga tühjaks, otsustasime maale minu lapsepõlvekodusse tagasi tulla.

Juba kuus aastat toimetame maal Soonurme külas koos oma perega lihaveistega, kasvatame kartulit, mina küpsetan leiba ja peame maaelu rikastamiseks tulevikuplaane. Maaelu murede ja rõõmudega olen tihedalt seotud ka Ida-Virumaa talupidajate liidu kaudu, mind on valitud selle MTÜ juhatusse.

Meil on kaks täiskasvanud poega, kellel on oma pered ja ettevõtted, ning kokku kuus lapselast. Püüame meie maakodus ja talulaudas pakkuda lapselastele huvitavat tegevust, et nemadki õpiksid tundma talutöid ja armastaksid maaelu.

Kaks aastat tagasi asutasime Soonurme külaseltsi. Soonurme külarahvas, külaseltsi liikmed ja küla sõbrad on kokku saanud küla mitmel kokkutulekul, jõulude ajal ja jaanipäeval, mis on kõigile olnud väga meeldejääv ja oodatakse uusi kokkusaamisi. Minu abikaasa Tõnu valiti Soonurme külavanemaks ja mina aitan teda selles ametis nõu ning jõuga.

Olen olnud aastatel 2017–2021 Lüganuse vallavolikogu liige ja panustanud Lüganuse valla arengusse kultuuri- ja spordikomisjonis. Igapäevaselt töötan raamatupidajana ja igakuiselt korraldan Kiviõlis laata. Olen saanud tihti tagasisidet laadalistelt, et see on väga vajalik inimestele nii sisseostude tegemiseks kui ka omavahel suhtlemiseks. Selle üle on olnud väga hea meel ning suur rahulolu, püüan mõelda, kuidas laadad veelgi huvitavamaks teha.

Kandideerin kohalikel valimistel, kuna soovin panustada oma teadmisi ja energiat kohalikku kogukonda. Hoolin sellest, et maaelu ei hääbuks, et noored pered leiaksid tegevust ja saaksid oma unistusi täita ka väikestes kohtades. Muretsen, et eakad saaksid võimalikult kaua kodus hakkama ja teenused oleksid neile kättesaadavad. Mina olen kindel, et Lüganuse vallas on hea elada, olen kodukoha patrioot! 

207

Naima Soppe

FIE, Hiie Farm OÜ, Elkarin OÜ, Kiviõli Vesi OÜ, raamatupidaja