Toila vald

reform.ee
Menüü
103

Olesja Ojamäe

Maailm meie ümber muutub iga hetkega, muutume ka meie. Olen üle 20 aasta panustanud kohaliku omavalitsuse volikogu töösse ning soovin ka edaspidi anda oma panuse oma kodukoha arengusse.

Sotsiaalne turvatunne on oluline

Minu jaoks hingelähedaseks teemaderingiks on lapsed, haridus ja nende tulevik. Muret tekitavaks küsimuseks pean puudust kannatavaid lapsi, kel pole võimalust käia teatris, nautida talveseiklusi, osaleda laagrites ega avastada oma kodukandi kauneid paiku ja maailma imesid. Mõtlema panevaks teemaks on ka puudega lapsed ja nendega tegelevate spetsialistide nappus ning sotsiaalne turvatunne. Kui paljud inimesed on jäänud ellu või võitnud elupäevi üksnes tänu Eesti rahva hoolivusele ja annetustele? Rõõmu teeks, kui igaühele meist oleks tagatud väärikas vananemine, turvaline vanaduspõlv ning kindlustunne homse päeva suhtes.

Minu elulooraamat sisaldab 28-aastast õpetajatöö kogemust. Olen õpetanud mitte-eestlastele eesti keelt, kultuuri ja kirjandust ning valmistanud neid ette kodakondsuseksamiks. Tunnen uhkust oma õpilaste, sh ka täiskasvanud õppijate väga heade saavutuste üle.

Minust

Olen sündinud ja üles kasvanud Ida-Virumaal Toila vallas Kohtla-Nõmme alevis. 27 aastat tagasi lõpetasin Tallinna pedagoogikaülikooli eesti keele (võõrkeelena) ja kirjanduse erialal ning 2021. aastal Tallinna tehnikakõrgkooli sotsiaaltöö erialal. Ennast ühe rolliga määratleda on suhteliselt raske. Olen kahe tubli tütre ema; Toila vallavolikogu liige; range, julge ja valju häälega õpetaja; hea kolleeg jpm.

Vabal ajal meeldib mulle teatris käia, köögis kulinaarseid katsetusi teha ning tervishoiualast kirjandust lugeda. Armastan ka aktiivset puhkust, et end pidevalt uutes ja ettemääramatutes olukordades proovile panna ning lubada seeläbi põnevatel võimalustel ja õnnelikel juhustel oma elu rikastada.

Eestis on väga palju maaliliselt kauneid paiku, kus ma oma energiat ammutan. Jõudu saan ka oma perelt, kes mind alati toetab. Iseloomult olen parandamatu optimist ning arvan, et edasiviivaks jõuks on inimese iga mõte, millesse ta piisava kirega suhtub. Mind iseloomustab pidev arenguteel olemine. Pean end eluaegseks õppijaks ja maailmaavastajaks.

103

Olesja Ojamäe

Eesti Töötukassa - Juhtumikorraldaja