Türi vald

reform.ee
Menüü

Koroonaga võidelnud arst pürib vallavanemaks

Järvamaa haigla koroonaosakonna tööd korraldanud arst Maarja Brause on sügisel tulevatel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel Reformierakonna kandidaat Türi vallavanema kohale. Brause sõnas, et nii-öelda kosjas käisid tal kõik erakonnad.

Järvamaa haigla üldarst ja Türi kogukonna sädeinimene Maarja Brause ütles, et pakkumise sügisel tulevatel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel osaleda tegid talle peaaegu kõik erakonnad. Tema sümpaatia kaldus Reformierakonna poole ja ta oli nõus saama ka partei vallavanemakandidaadiks. «Eks kõikidel erakondadel ole omad plussid ja miinused. Ma ei valinud Reformierakonda seetõttu, mis ta riigi tasemel teeb, vaid selle järgi, kuidas ta on tegutsenud Türi vallas,» selgitas ta. «Vajame kindlasti mõningaid muutusi ja uuendusi. Uute inimeste kaasamise kaudu tekivad värsked mõtted ja arengusuunad. On tähtis austada oma eelkäijaid, kes on palju teinud, kuid tuua juurde ka alternatiivseid ideid ja uut energiat.»

Brause lisas, et pole erakonda veel astunud, vaid alles kaalub seda sammu.

Samuti märkis ta, et ei taha vallavanemakandidaadina vastanduda praegusele vallavanemale Pipi-Liis Siemannile ega senisele suurimale opositsioonijõule Sotsiaaldemokraatlikule erakonnale. «Ma austan Pipi-Liis Siemanni ja Lauri Läänemets on teinud samuti tublit tööd,» sõnas ta.

Brause hinnangul läheb Türi valla juhtimises tarvis rohkem koostööd ja see ongi üks tema valimislubadusi. «Vastandumine ei vii edasi, peame koos Türi asju ajama,» lisas ta.

Teise olulise märksõnana käis Brause välja kaasatuse. «Türi on päris suur vald, võiksime rääkida neljast tõmbekeskusest ning peame ka neile piirkondadele rohkem tähelepanu pöörama ja seal elavate inimestega suhtlema,» lausus ta.

Brause toonitas, et enne kui vallajuhid hakkavad otsuseid vastu võtma, tuleks teemat arutada spetsialistide ja inimestega, keda need otsused puudutavad. Vajadusel teha avalikke koosolekuid, kus kõik valla inimesed saavad sõna sekka öelda.

Juba mitu aastat on Brause meelest olnud üks valus teema haridusvõrgu muudatused. «Peame toetama maakoole ja minu meelest on oluline, et tõmbekeskustes oleksid olemas ikkagi üheksaklassilised koolid, sest kool on tähtis kogukonna südamena ja toetab regionaalset arengut üldisemalt,» lausus ta.

Endiselt peab Brause meelestpanustama elukestvasse õppesse ja looma uusi võimalusi erivajadustega inimeste haridustee tugevdamiseks.

Brause ütlust mööda poleks ta Reformierakonna ettepanekut saada vallavanemakandidaadiks vastu võtnud, kui tal ei oleks selget ettekujutust sellest, missuguseid arenguid ta sooviks Türi valla tulevikus näha. «Et Reformierakond tegi pakkumise mulle juba eelmisel aastal, siis olen saanud seda põhjalikult kaaluda ja minu otsus on kindel,» ütles ta.

Eestis ja Soomes arstina töötanud Maarja Brause märkis, et senine töö meditsiinis meeldib talle, kuid nüüd võiks ta elus teha meeleldi ka midagi muud, kuivõrd 20 aastat kogemust tööturul nii avalikus kui ka erasektoris on andnud piisava kogemuste­pagasi, et näha asju laiemalt.

Kuigi arsti- ja vallavanematöö tunduvad esmapilgul erinevad, siis praegusest ametist oleks Brause ütlust mööda valla juhtimisse palju kaasa võtta. «Arstina töötan iga päev koos inimestega ja eks see ole ka vallavanematöös väga oluline, osata inimesi kuulata,» selgitas ta. «Arstiamet on kasvatanud mulle päris paksu naha ja küllap läheks seda ka vallajuhtimises tarvis.»

Viimase ajani Järvamaa haiglas koroonaosakonda juhtinud Brause ütles, et seegi töö andis enesekindlust, sest näitas, et üks inimene ei tee midagi, vaid on tarvis tugevat meeskonda. «Ka seal ei tohtinud verest välja lüüa ja tuli vastu võtta raskeid otsuseid,» märkis ta.

Brause loodab, et ka Türi vald oskab koroonakriisist õppetunnid kaasa võtta. «Inimesed on hakanud järjest rohkem suurtest linnadest väikestesse kohtadesse kolima ja Türile on see hea võimalus näidata, kui tore ja hea oleks just siia elama asuda,» lausus ta. «Türil on väga suur potentsiaal, peame selle lihtsalt ära kasutama.»

19.05.2021 Järva Teataja >>