Haapsalu linn

reform.ee
Menüü
203

Jaanus Müür

Olen sündinud Saaremaal ja oma nooruspõlve seal mööda saatnud. Haapsallu tõi mind elutee aastaid tagasi politsei- ja piirivalveameti kaudu. Olin Haapsalu kordoni juht ning see linn puges mulle hinge – Eesti ilusaim kuurortlinn, pealegi üsna turvaline. Kolme lapse isana on see minu ja meie pere jaoks väga tähtis.

Suurema osa oma pikast karjäärist olen töötanud avalikus sektoris: piirivalveametis, politsei- ja piirivalveametis ning nüüd siis keskkonnaametis, kus juhin Läänemaa bürood. Selle ajaga olen väga lähedalt näinud, kus oleks võimalik avaliku sektori efektiivsust tõsta ning lähtun seetõttu ka oma tegevuses põhimõttest, et riik on loodud kodanike tarvis, mitte vastupidi. Minu jaoks on turvalisus ja keskkond väga tähtsad tegurid, sest see paneb aluse piirkonnale, kus inimesed tahavad olla, oma lapsi kasvatada ja vanaduspõlve mööda saata.

Väikese kogukonnana on meil lihtsam koos piirkonna arengusse panustada. Viimastel aastatel on meie teede olukorra parandamiseks palju ära tehtud, kuid tähelepanu tuleks pöörata ka väga kriitilises seisus olevatele kõnniteedele, kus on raske liikuda isegi jalakäijal, rääkimata ratastoolis olijatest. Jätkuvalt vajab arendamist linna kergliiklusteede taristu, millega tegelemine on omal ajal seisma jäänud, mistõttu puudub terviklik võrgustik. Peame looma keskkonna, kuhu tahavad tulla noored ärksad inimesed, kes toovad uut hingamist ja on valmis panustama siia oma energiat.

203

Jaanus Müür

Keskkonnaameti Läänemaa büroo juhataja