Lääne-Nigula vald

reform.ee
Menüü
176

Liina Meta Kuuskman

MÕNUSAMA ELU EEST!

Olen põlisrahvale omase ellusuhtumise ja elulaadiga naine. Minu pere kodu on Läänemaal põlises Mõrdu külas.
Erialalt olen teatriinimene, kelle käsi on andnud lihvi nii mõnelegi projektile. Olen Soomes võitnud mitmeid erialaseid meistritiitleid ja saanud õpetada paljusid andekaid noori tegema sihikindlat tööd oma tuleviku nimel.

Täna saan olla uhke, et minust on saanud täiskohaga taluperenaine, kelle hoole all on kitsed, lambad, hobused ning veel mõned väiksemad loomad ja linnud.

Kasvatame oma talus meie perele vajamineva toidu ise, nii palju kui võimalik. Talutoimetuste kõrvalt uurin ja õpetan pärandtoidu kultuuri, tegelen aktiivselt Liivi kandikogukondliku elu arendamisega ja toimetan SA Läänemaa Põlisrahvas juhatuseliikmena.

Olen elujõuline ja teotahteline inimene. Mul on tugev õiglusmeel, mind pole lihtnevalitud teelt eksitada. Minu jaoks ei ole olemas võimatuid ülesandeid, on ainult olukorrad, mis vajavad sihikindlat lahendamist. Olukordi lahendades olen võimelinekompromissideks, et teised ei tunneks end solvatuna.

Kandideerin, sest mulle on oluline seista maaelu elujõulisuse ja põlisrahva õiguste eest, et meie lastele ja lastelastele jääks maa, kus on võimalik inimväärikalt elada. Elu maal vajab elujõulisi kogukondi. Seisan kindlalt tugevate kogukondade sünni ja arengu eest. Piirkondlik kultuur, aktiivne seltsitegevus, harrastusvõimalused annavad elule jumet ja loovad igapäevast rahulolu.

Et maal ellu jääda, vajame ettevõtlike inimeste panust. Vald peab aitama kaasakohaliku ettevõtluse edendamisele ja selleks võimaluste loomisele. Laste ja noorte haridus peab olema mitmekülgne ja kvaliteetne. Kuid haridus ega võrdne on ka meie laste ja noorte haritus. Lastele ja noortele peab pakkuma endisest rohkem loomingulisust ja kujutlusvõimet arendavaid õppetegevusi. Nagu ütleb AlbertEinstein: „Loogika viib sind punktist A punkti B, aga kujutlusvõime viib kõikjale”. Loome võimalusi loominguliseks ja kujutlusvõimet arendavaks õppetegevuseks, et meie lapsed kasvaksid julgeteks, elujõulisteks, rikkaliku kujutlusvõimega ennast ja teisi väärtustavateks inimesteks.
Puhas ja lähedal kasvatatud toit peab olema kättesaadav ja muutuma tavapäraseks ka meie haridusasutustes!

Meie külade mitmekesine loodus ja omanäoline kultuuripärand väärib suurttähelepanu ja hoolt. Inimese ja looduse vaheline tasakaal on oluline, sest kodu ei ole ainult korter või maja, meie koduks on ka meid ümbritsev loodus. Keskkonnasääst, kultuuripärandi säilitamine, piirkondliku „murdekeele” taaselustamine jne. tugevdavad kogukondade elujõulisust. Siis on meil siin paljumõnusam elada. Ja siis tuleb meile head rahvast ka juurde!

Anna maal elamisele hoogu – vali elujõud!

176

Liina Meta Kuuskman

Taluperenaine