Pärnu linn

reform.ee
Menüü
201

Andres Laasma

Olen põline pärnakas, abielus ja kahe lapse isa. Oma igapäevategemistes korraldan AS Kihnu Veeteed, juhtides pea kõigi Eesti väikesaarte- ja mandrivahelist laevaliiklust. 

Merega tihedalt seotud inimesena läheb mulle väga korda Pärnu kui mere- ja jõelinna areng. Linna unikaalne asukoht veekogude kõrval loob suure arengupotentsiaali, mis paljuski on praegu kasutamata. Pärnu vajab oluliselt mitmekesisemat ettevõtlust, mis lisaks hästi toimivale turismile pakuks tööd ja väljakutseid aastaringselt.

Laiema majanduse mootoriteks on haritud inimesed, liikuvus ja logistika. Kui liikuvuse ja logistika jaoks on tulenevalt lennujaama, Via Baltica ja Rail Balticu arengutest suur plaan olemas, siis suurim arengupidur on tehnilise kallakuga kõrghariduse võimaluste puudumine Pärnus. Leian, et Pärnu arengu huvides on ülimalt oluline tehnilise kõrgkooli filiaali toomine linna, et pakkuda edasiõppimise võimalusi praegu juba kutseõppe tasemel õppivatele tehnikahuviga noortele. Inseneeria on Pärnu tuleviku üks nurgakividest.

201

Andres Laasma

AS Kihnu Veeteed juhatuse liige