Pärnu linn

reform.ee
Menüü
183

Irina Talviste

Olen põline pärnakas ning oma südame kinkinud kodulinnale. Olles elanud mõnda aega välismaal, on mu silmaring avardunud ning ma tunnen veel suuremat soovi tegutseda oma sünnilinna tuleviku nimel.

Usun, et arengu veduriks on elukeskkond. Pärnu pikem strateegiline eesmärk peab olema Eesti konkurentsitult parima aastaringse elukeskkonna pakkumine. See tagab meile inimesed, kes toovad Pärnusse targad töökohad ja suuremad sissetulekud. Olulisemad tegurid selle saavutamiseks on ühendused: nii transport, internet kui ka kergliiklusteede võrk, mis pakuks võimalust tervislikuks liiklemiseks nii jalgsi kui ka jalgrattaga.

Minu pikk plaan Pärnu jaoks on see, et kümne aasta pärast on Pärnust kujunenud Eesti väike Amsterdam. Miks just Amsterdam? Kõik, kes on sinna Euroopa armsasse pealinna sattunud, teavad, et jalgrattad ja Amsterdam on lahutamatud. Ka Pärnus peab saama jalgrattast kõigi linnakodanike eelistatuim liikumisvahend. See eeldab, et linnavalitsus on loonud jalgrattaga sihtkohta jõudmiseks kõige otsemad ja turvalisemad liikumisvõimalused, autojuhid suhtuvad jalgratturitesse lugupidamisega ning linnas on piisavalt turvalisi jalgrattaparklaid ja jalgrataste rentimise võimalus rattaringluse näol.

Eestis on viimastel aastatel tehtud suurel hulgal investeeringuid imelistesse vabaõhu kontsertpaikadesse. Pärnu vallikäär on meie kodulinna oluline maamärk. Kahjuks pole investeeringud sinna jõudnud. Vallikäärust peab saama Pärnu linna armastatuim vaba aja veetmise ja kontsertelamuste paik. Võtan selle oma südameasjaks.

Jätkuvalt tegelen Metsa 15 parkla probleemidega, millele olen juba pea 1,5 aastat püüdnud lahendust leida. Suurte veokite parkimise koht ei ole elamurajooni parklas. Seal peab kord majja saama!

2017. aastal Pärnu linnavolikokku kandideerides lubasin rajada Mai elamurajooni uisuväljaku. Saan kinnitada, et 2021. aasta linnaeelarves on selleks rahalised vahendid olemas ning kohe kuulutatakse välja hange ehitaja leidmiseks. Ning siis kopp maasse! Paraku jäi Reformierakond pärast eelmisi valimisi opositsiooni, mistõttu võttis lubaduse elluviimine arvatust enam aega, kuid mis olulisem – see saab tehtud!

183

Irina Talviste

Eesti Reformierakond, piirkondade divisjonijuht Vaata Instagramist 53476251