Pärnu linn

reform.ee
Menüü
212

Lenne Lillepuu

Olen rahvusvahelise kogemuse ja haridusega alustav ettevõtja ning vaimse tervise ja mitmekesisuse väärtustamise eestvedaja. 2020. aastal kolisin tagasi Eestisse, et suunata 16 aasta jagu Inglismaal omandatud kogemusi Eesti arengusse. Nüüd on parim aeg anda oma panus just Pärnu arengu toetuseks.

Olen ühiskondlikult aktiivne ning löön kaasa erinevates projektides ja heategevusorganisatsioonides. Näiteks olen tegev MTÜ-s Vanem Vend, Vanem Õde; vähiravifondis “Kingitud Elu” ning erinevates koostöös Forwardspace koostöötamiskeskuse ja Eesti kaubandus- tööstuskojaga läbi viidavates mitmekesisuse ja vaimse tervise projektides. Ühtaegu rajan hetkel oma konsultatsioonifirmat, mis pakub täiskasvanutele koolitusi tervisliku heaolu ja mitmekesisuse teemal ning konsultatsioone personalijuhtimise valdkonnas.

Kandideerin kohalikel valimistel, sest soovin edendada Pärnu linna arengut, et kõikidel, kes Pärnuga kokku puutuvad, oleks siin hea ja turvaline olla. Keskendun:

  • mitmekesisuse ning inimeste eripärade märkamisele ja väärtustamisele ning sellealase teadlikkuse tõstmisele, sh sellele, et  tagada linnas juurdepääsetavus inimestele, kes on ratastoolis, lapsevankriga või muu erivajadusega;
  • vaimsele tervisele tähelepanu pööramisele ning negatiivse stigma muutmisele;
  • heategevuse edendamisele ning üksteise hindamisele, abistamisele ja toetamisele.
  • nutiturvalisuse alase teadlikkuse tõstmisele nii noorte kui ka lapsevanemate seas;
  • haridusele, haridusele ja veelkord haridusele ehk elukestva õppe tähtsustamisele.

Minu taust

Pärast esimese kõrghariduse omandamist Eesti maaülikoolis ökonoomika ja ettevõtluse erialal, suundusin Inglismaale, kus järgmise 16 aasta jooksul kasutasin ära kõik arenguvõimalused, et ennast täiendada ja harida.
Oman kolme kõrgharidust (hetkel ootan neljanda tulemust!) ning olen spetsialiseerunud personalijuhtimisele ja täiskasvanute koolitamisele.
Töötasin ja õppisin maailma ühes juhtivamas STEMM ülikoolis Imperial College London, kus oma viimasel töökohal tegelesin karjääri alustavatele teadlastele ja arstidele suunatud mitmekesise koolitusprogrammi loomise ning juhtimisega, et edendada nende karjääri (sh suhtlusvõrgustike loomine, teadusprojektide rahastamine ja coaching);
2016. aastal premeeriti mind soolise võrdõiguslikkuse projekti Athena SWAN elluviimise eest prestiižse auhinnaga Julia Higgins Award.

Minu hobid

Londonis õppisin armastama sõudmist, võistlesin kuulsal Thamesi jõel ja lõin kaasa klubi (Furnivall Sculling Club) arendamises. 2016. aastal valiti mind klubi kõige arenenumaks uueks naissõudjaks.
Heategevus on minu südameasjaks. Olen osalenud erinevates heategevusaktsioonides, näiteks jooksnud kaks poolmaratoni ja kogunud raha sellisete heategevusorganisatsioonide heaks nagu Mind, mis keskendub vaimsele tervisele, ning Cystinosis Foundation UK, mis keskendub päriliku metaboolse haiguse uuringutele.
Armastan reisida. Kõige inspireerivamaks on minu jaoks Šotimaa, kus olen matkanud sellistes mägedes nagu Ben Nevis ja Five Sisters of Kintail. Reisimine on avardanud minu silmaringi ja õpetanud austama ja aktsepteerima maailma erinevaid kultuure, traditsioone ja rahvaid.

212

Lenne Lillepuu

Alustav ettevõtja Vaata veebilehelt