Pärnu linn

reform.ee
Menüü
225

Mihkel Tomberg

Kandideerin Pärnu linnavolikokku, et oma silmaga näha, miks on asjad nii, nagu need on.

Mida aasta edasi, seda rohkem tundub mulle, et Pärnu on ääremaastumas. Pärnu linn peaks nõu ja vajadusel ka jõuga toetama loomelinnaku ideed, et linnas oleks koht, kus nii muusikud kui ka kunstnikud saaksid aastaringselt loominguga tegeleda ning seda ka teistega jagada. Lisaks on juba pisut räägitud ka Pärnusse filmilinnaku rajamisest. Rail Balticu ja lennujaama valmimides võiks Pärnu olla ideaalne koht, kus nii kodumaised kui ka kaugemalt tulnud filmiinimesed saaksid heas keskkonnas suurepäraseid šedöövreid valmistada.

Pärnus on juba 70 kilomeetri jagu kergliiklusteid, kuid kogu võrgustik ei ole kaugeltki mitte ohutu ega loogiline. Minu hinnangul ei peaks siin eeskuju võtma Tallinnast, vaid näiteks Tartust või Vilinusest. Kogu kergliiklusteede võrgustik tuleb üle vaadata ning veenduda, et see oleks ohutu ning madalate äärekividega, võimaldades liikumist mis tahes vahendiga. Samuti on äärmiselt oluline, et ülekäiguradasid hooldataks korrapäraselt ning koolide ja lasteaedade juures oleks nii kiirustõkked (nn lamavad politseinikud) kui ka vilkuvate tuledega ülekäigurajad.

Suur puudus on minu arvates ka avalikest tualettidest. Need peaks olema nii rannarajoonis, kesklinnas kui ka näiteks surnuaedades. Samuti tuleks üle vaadata prügi sorteerimise võimalused linnas. Konteinereid on linnapildis küll päris palju, kuid tihti on need täis ning sellisel juhul on justkui inimene süüdi, et ta prügi nõuetekohaselt sorteerida tahab. Uuesti tuleks hinnata vajadust konteinerite arvu ning nende tühjendamise sageduse järele.

Üldiselt on meeldiv näha, et mitmed Pärnu piirkonnad kenasti arenevad ja järjest korda saavad, kuid ka siin on veel asju ära teha. Mingil põhjusel on jäänud enamus rannaalast ning Pärnu jõeäärsed alad täielikult korda tegemata. Nendel kohtadel on suur potentsiaal ning neil ei tohiks lasta lihtsalt võsastuda.

Kindlasti jäid mul osad kitsaskohad välja toomata, mille üle ma heal meelel teiste linnakodanikega arutleksin.

225

Mihkel Tomberg

Expert Trans OÜ, projektijuht