Pärnu linn

reform.ee
Menüü
227

Sven-Erik Volberg

Olen Pärnus sündinud, kasvanud ja õppinud. Vahepealne elu- ja koolitee viis Tartusse riigiteaduste erialale, tänu millele sain sukelduda poliitika köögipoolele. Olin nii erakonna noorteorganisatsiooni juhtival kohal kui ka erinevates edukates kampaaniameeskondades. Põlise pärnakana pöördusin juurte juurde tagasi, sest Pärnu on parim linn, kus kasvada ja kasvatada. Lisaks perele oli mulle südamelähedane üks olulisemaid majandusharusid Pärnus – turism. 20-aastase ettevõtlussektori kogemusega tunnen, et saan kogukonda aidata suhtumisega #käedtaskustvälja.

Mõtlemine 

Meie, sina ja mina, olemegi Pärnu. Mina pooldan ratsionaalset mõtlemist. Me kõik tahame, et meil oleks siin parem, tulusam ja mugavam elada, aga selleks, et nii oleks, on vaja mõistlikku dialoogi. Tänases ühiskonnas ei tohi olla kohta arutelule, mida iseloomustavad isikupõhised rünnakud. Näiteks kui peaministri silmi võrrelda koera omadega. Tundub, et tänapäevases poliitikas tekkinud ideed laidetakse tihtipeale maha, kuna need pakkus välja vale inimene, olgugi et ideel oleks tegelikult jumet. Dialoog peab erinevate poliitiliste jõudude vahel eksisteerima, aga faktipõhiselt. 

Meil on vaja ühiskonnana vastastikku toimida ratsionaalselt, lisaks mõtlemisele on oluline ka funktsionaalne toimimine. Pärnu linna ametkonna professionaalsuses ei ole põhjust kahelda, kuid praegu jääb ebaselgeks, kas ja kus on nõrgad kohad. Teeme linna teenuste auditi ja muudame linna kõigi jaoks sobivamaks.

Vaimne tervis 

Igal noorel võiks olla tema jaoks sobiv vaimse tervise toetaja. Pärnu nõustamisvõimekus pole halb, kuid vajaks ülevaatamist ja spetsialiseerumist. Osal on vaja tippspetsialisti, teistele tugiisikut. Noortele, kes seda vajavad, peab võimaldama personaalset nõustamist. 

Täiskasvanute puhul on vaja tabuteemasid murda. Ei tundu õige, et pea peidetakse liiva sisse. Kõik mured hoolimata oma sisust, näiteks perevägivald või sõltuvus, peaksid olema lahendatavad. Iga tervisemure nõuab aga oma ala professionaali. Häid hambaarste soovitatakse üksteisele, aga vaimse tervisega seonduva abi otsimist pigem varjatakse ka lähedaste eest. Muutkem seda. 

Kultuur 

Vältimaks ääremaastumist on oluline, et Pärnus kogu aeg midagi toimuks. Hea lahendus on see, et luua koht, kus paljud inimesed saavad koos käia igal ajal, mitte ainult suvel. Seetõttu on vajadus Templi alternatiivklubi järele ilmselge. Leiame selleks rahalised vahendid.

Lisaks igapäevatoimetustele oleks vaja tähtüritust, mille sära ulatuks Pärnust üle Euroopa. See suurepärane ja üli kõrge potentsiaaliga üritus loob lisavõimalusi nii kultuuri- kui kui turismirahva jaoks. Leian, et selline üritus võiks areneda Pärnu Valgusfestivalist. Aitame sellele kaasa!

227

Sven-Erik Volberg

Villa Ammende Hotell OÜ, hotellijuht Vaata Instagramist