Pärnu linn

reform.ee
Menüü
182

Toomas Kivimägi

39 MINUTIGA PÄRNUST TALLINNASSE

See ei ole enam unistus, vaid peagi tunnetatav reaalsus. Rail Baltic, aasta 2026. Koalitsiooni muutusega Toompeal on ka valitsuse kõhklused kadunud. Rail Baltic on minu põhitöö ja -lubadus nii Riigikogus kui ka Pärnus, sest ei ole sellest suuremat Pärnu arengut positiivselt mõjutavat investeeringut.

NURME–LIBATSE 21,6 KM 2 + 2 MAANTEED

2 + 2 maantee Pärnu ja Tallinna vahel peab saama uueks normiks. Samas oleks populistlik lubadus teha seda korraga Iklast Tallinnani. Ärme unusta lugeda autosid. Järgmine prioriteet on Libatse–Nurme, mille ree peale saamise nimel tegin kümneid kirju ja kõnesid sel kevadel. Saime paberile, aga rahul(ik) võib olla alles siis, kui kopp on maasse löödud.

KOLMAS SILD PÄRNUSSE

Mõistagi, ent erinevalt tänasest koalitsioonist peame enne lõplikku otsust vajalikuks teada, mis on selle hind ning kaks korda suurema toega riigi poolt (16 miljonit eurot), et koorem linnarahvale oleks kergem kanda.

SUPELUSE TÄNAV UHKEKS PROMENAADIKS

Autoliikluse sulgemine on lihtsaim samm sel teel, ent uue väärtuse ja kvaliteedi annab Supeluse tn renoveerimine moodsaks ning atraktiivseks jalakäijate ja kohvikute „paradiisiks“. Ei mõista, miks senine linnavõim seda ideed külge ei võta.

KUIVA JALAGA JA MANTLITA TEATRISSE

Selle ootuse lahendab parkimismaja Endla taha. Lisaks väärikale „punasele vaibale“ teatrisse „viib“ see autosid külgnevatelt tänavatelt ja teenib Vallikääru uue tulemise kontserdikülastajaid.

KAKS VALIMISRINGKONDA TAGASI

Selle kaotamine on 99% poliittehnoloogiline rehkendus, lootuses teha parem valimistulemus. Ent see on Suure Peetri kombel koti pähe tõmbamine linnarahvale maal või maarahvale linnas. Vaid kaks ringkonda tagab Audru, Paikuse ja Tõstamaa rahva proportsionaalse esindatuse linnavolikogus.

TEEME PÄRNU TAAS SUUREKS!

Rannajalgpalli Euroliiga etapp, rahvusvahelised hansapäevad ja Läänemere Kunstisadam on vaid mõned näited, mis seda eesmärki teenivad.
Mina jään pärnakaks! Üksi jõuab kiiremini, koos kaugemale! Teiega koos!

182

Toomas Kivimägi

Riigikogu, põhiseaduskomisjoni esimees