Pärnu linn

reform.ee
Menüü

Reformierakonna Pärnu linnapea kandidaat on Toomas Kivimägi

Neljapäeva õhtul kogunesid Reformierakonna Pärnu linnavolikogu kandidaadid eelseisvateks valimisteks, et kinnitada valimisprogramm ja -nimekiri. Pärnu linnapea kandidaadiks kinnitati endine Pärnu linnapea, tänane Riigikogu liige Toomas Kivimägi.

Toomas Kivimägi sõnul on peamiseks eesmärgiks teha Pärnu taas suureks ja lõpetada võlgu elamine.
„Pärnu suurim probleem on mastaapne võla arvel majandamine ja provintsistumine. Viimasel kahel aastal on kulutatud 25 miljonit eurot rohkem kui teenitud. Selline valitsemisstiil pole jätkusuutlik, kus elatakse tuleviku ja laste arvelt. Veelgi enam – kulutatakse täna, aga mitte tuleviku nimel. Laenuleib ja laastutuli ei kesta kaua,“ ütles Kivimägi.
„Samal ajal on rida habemega ootusi, mille täitumist pole isegi silmapiiril näha: Pärnu Vallikääru lava, Supeluse promenaad, Läänemere Kunstisadam, Endla parkimismaja jpm. Kogu aur on läinud muru niitmise ja kolmanda silla peale. Ent toodud loetelu tuleb ära teha ja Reformierakond seda ka teeb,“ lubas Kivimägi.

„Me kindlasti toetame uue silla ehitamist, ent enne lõplikku otsust peame oluliseks teada selle kogumaksumus ning riigi osaluse suurus. Täna jagatakse lubadusi kohvipaksu pealt, pelgalt valimistulemuse nimel.“
„Pärnu keskne arenguvõti on paremad ühendused, ehk seisame selle eest, et Pärnust saaks Tallinna 45 minutiga juba aastal 2026. Selle tagab Rail Baltic. Võitlesime koalitsiooniläbirääkimistel välja Nurme-Libatse 2+2 maantee ehituse, 21 km turvalist ja kiiret ühendust, mis toob maailma meile ja meid maailmale kättesaadavamaks,“ sõnas Kivimägi.

Endine maavanem sõnab, et ettevõtjatele on neil lihtne sõnum: iga ettevõtte edu on linna edu ja vastupidi. “Seame eesmärgiks lühendada haldusmenetluse tähtaegu (load, kooskõlastused jmt) kuni kaks korda,” märkis Kivimägi.
„Pärnu peab taas saama suureks. Me oleme end ise väikseks mänginud: Euroopa Kultuuripealinna tiitli kandidatuurist loobumine, selja pööramine Läänemere Kunstisadamale, rahvusvaheliste spordivõistluste ju kultuurisündmuste taotlemisest loobumine jmt. Me peame end ise taas kaardile kirjutama, et oleksime nähtavad ja tuntud ka kaugemalt, keegi teine seda meie eest ei tee” rõhutas Reformierakonna Pärnu linnapeakandidaat Toomas Kivimägi.

Toomas Kivimägi oli Pärnu maavanem aastatel 1993-2009, aastatel 2009-2015 Pärnu linnapea, alates 2015. aastast Riigikogu liige. Põline pärnakas.