Põlva vald

reform.ee
Menüü
101

Kuldar Leis

Elu on näidanud, et kui tema juba midagi juhtima juhtub ja seda tihti juhtub, saavad juhitud ka esmapilgul täiesti juhitamatud olukorrad ning kui on vaja, ehitab ta kasvõi Tagurpidi Maja. Kuldar Leis on kõrgelt hinnatud rahvusvahelise kogemusega ettevõtja ja tippjuht. Ta on loonud ja juhtinud ettevõtteid erinevatest valdkondadest, aidanud kolm neist börsile viia ja on ainuke Eestis, kes kuulub kolme börsifirma nõukokku. Viimase väljakutsena juhib ta sihtasutust TARTU 2024 ja seda eesmärgiga, et kultuuripealinnast saaks maksimaalse kasu kogu Lõuna-Eesti. Tema panust kohaliku ettevõtluse arendamise ja ettevõtlushariduse edendamise eest on tunnustatud Vabariigi Presidendi poolt antud Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Põlva patrioodina on kodukoha elu arendamine Kuldari jaoks alati tähtis olnud, Ta oli Põlva riigigümnaasiumi liginullenergia hoone idee algataja ja eestvedaja ning juhtis Põlva Vallavolikogu esimehena valdade ühinemisläbirääkimisi. Kuigi tema töögraafik on erinevatest ülesannetest kirju nagu Muhu lapitekk, on seal alati aega Põlva valla arengusse panustamiseks, sest kõige tähtsam koht on kodukoht.

Ma olin neli aastat ettevõtluskonsultant Põlva-, Võru- ja Valgamaal ja seetõttu olen Kagu-Eesti risti-põiki läbi sõitnud ning paljude firmade ja sädeinimestega plaane pidanud. Ise kuskil elades ei kipu me kohalikke võlusid märkama, aga võin julgelt öelda, et vaatamata kitsaskohtadele on meil Põlva vallas elukeskkond väga hea. Võime olla uhked, et meil on Põlvas näiteks Eestis suurim osakaal kordatehtud korterelamuid, meil on läbi aastate olnud arvukad tugevad õpilasfirmad, Serviti nopib koos fännidega järjest käsipalli meistritiitleid ja ristkihtpuit piloteerib korterelamutes just Põlvas. Kõik need näited ja muud vägevad teod tulenevad sädeinimestest, kes on oma ala tõelised fännid, kes on vallale suur väärtus ja kes ei manipuleeri avalikkusega, vaid tegutsevad.

Võtsin viieks aastaks väljakutse vedada Euroopa Kultuuripealinna Tartu 2024. Sellest saab Tartu ja Lõuna-Eesti suurim ühine ettevõtmine ajaloos. Põlva vallal kui ühel osalisel on selle viie aasta jooksul palju võita nii kultuuri, ettevõtluse kui elukeskkonna osas. Selleks aga peame ise aktiivsed olema, oma varjatud talendid panustama kutsuma ja ise ning koos Tartu ja kogu Lõuna-Eestiga uusi ideid pakkuma ja ellu viima.

Just uued ideed on need, mida on raske ellu viia, aga mis toovad hästi tehes uue kvaliteedi ja loovad parima elukeskkonna. Olgu need siis kultuuripealinna raames teostatavad kunstilised naudingud või juba rajatav Lõuna-Eesti üks vägevaim turismiatraktsioon Wakepark või tulevikku vaatavalt Taevaskoja külastajatele täiuslikuma kogemuse pakkumine või mäesuusanõlva ja suvise suusatamise võimaldamine Mammastes.

Põlva vald areneb siis, kui volikogus ja mujal valla elus löövad kaasa laia silmaringiga koostöövõimelised inimesed, sestap isikliku ego pealesurumisega või äärmuslusega on koostöö arenguks väga keeruline.

101

Kuldar Leis

SA Tartu 2024, juhatuse liige