Põlva vald

reform.ee
Menüü
108

Nikolai Järveoja

See mees on iga metsa eksinud seenelise unistus, sest ta suudab orienteeruda kasvõi kinnisilmi. Nikolai Järveoja on oma elu pühendanud orienteerumise eestvedamisele ja teda on Vabariigi Presidendi poolt tunnustatud Valgetähe V klassi teenetemärgiga. Ta on pikaaegse orienteerumistreenerina läbi aastakümnete toonud orienteerumise juurde palju Põlvamaa lapsi ja noori. Sadadesse ulatuva seltskonna orienteerumispäevakute sarja eestvedajana meelitab ta kokku tänagi. Nikolai on Orienteerumisklubi Kobras juht ja kuulub Põlva Maakonna Spordiliidu juhatusse. Ta on kuue volikogu koosseisu liikmena andnud Põlva arengusse suure panuse ja teinud seda alati talle omase põhjalikkuse ning pühendumisega. Nikolai Järveoja on valitud ka Põlva linna aukodanikuks. Nikolai kandideerib, sest asju kõrvalt vaadata ja lihtsalt kritiseerida ei ole talle kombeks. Talle meeldib olla ühiskondlikult aktiivne ning enda tõekspidamisi ja seisukohti kaitsta ja seda mitte ainult spordivaldkonnas.

Üle 30 aasta olen pidanud treeneriametit ning õpetanud selle aja jooksul orienteerumisjooksu paarisajale lapsele, kellest 56 on tulnud Eesti meistrivõistlustel medalikohale. Lisaks on minu treenitavad võitnud juunioride maailmameistritiitli ning neli Euroopa noorte meistrivõistluste medalit. Samuti aitasin jäädvustada Põlva maakonna orienteerumise ajalugu, koostades 360-leheküljelise raamatu „Kuuskümmend aastat Põlva orienteerumist 1960–2019“, mis möödunud aastal trükivalgust nägi.

Orienteerumine, suusatamine ning viimastel aastatel ka võrkpall on minu meelisspordialad, millega oma vaba aega sisustan.
Hindan inimestes täpsust, sõnapidamist, ausust ja avatust. 

108

Nikolai Järveoja

Põlva Spordikooli orienteerumistreener