Rapla vald

reform.ee
Menüü
104

Katrin Klaebo

Olen Katrin Klaebo. Kandideerin teist korda Rapla valla volikogu valimistel.

Olen elanud ja tegutsenud Raplamaal ligi 20 aastat, nii ettevõtjana, kui kolmanda sektori esindajana. Mulle on tuttav Rapla valla ettevõtlus, sotsiaalsed probleemid, nii ühiskondlik, kui ka kultuurielu.

Esindan juhatuse liikmena mittetulundusühingut Ettevõtlikud Naised Raplamaal, mis koondab üle 70 aktiivse naise, kes tegutsevad põhiliselt ettevõtluses.

Olen asutanud Raplas kolm aastat tagasi Naiste Ööde Filmifestivali, mis on kogunud tuntust üle riigi, aastate jooksul korraldanud mitmeid kultuurisündmusi ning mind võib ka kohata paljudel kontsertidel ning etendustel. 

Vabatahtlikuna olen tugiisikuks raskete lähisuhtevägivalla juhtumite juures.

Kandideerin, sest loodan, et paljud inimesed usuvad minu võimesse kaasa rääkida Rapla valda puudutavates erinevates küsimustes. Pigem teha tegusid ja mitte rääkida pikka juttu, iseloomustab mind kõige paremini. 

Kasutame tuleval perioodil ära selle positiivse arengu, mille on kaasa toonud eriolukord – inimesed on palju rohkem pöördunud maapiirkondadesse, nii elama, kui tegutsema, mida näitab nii statistika kui ka palju aastaid unustuse hõlma vajunud talukohtade taastamine viimasel aastal. Üha rohkem inimesi, perekondi, soovivad oma lapsi kasvatada turvalises väikelinnas või maapiirkonnas, küladesse on elama asunud inimesed, kas lastega või lapsi planeerides, kuid on ka keskealisi, kes on pöördunud tagasi vanematekoju. Soovitakse elada vaikses piirkonnas, kus on turvaline, hinnatakse vaikust ning looduse lähedust. Et elu oleks sujuv ja mugav, on vaja korrastada lasteaiad, transpordisüsteem, ühildada bussi- ja rongi sõiduplaanid, rajada tänapäevastele vajadustele vastavad internetiühendused kõikidele ja igal pool ning ehitada ka väikestesse küladesse valgustatud bussiootepaviljonid või varjualused.

Raikküla piirkond, mida mina esindan, on ajalooliselt tuntud ajaloo- ja rikka kultuuriajaloo poolest, ärgem unustagem korrastada olemasolevaid mälestusmärke ja hoida au sees ajaloolist pärandit.

Rapla on mõne aastaga arenenud väga positiivses suunas, jätkame seda, arendame edasi keskväljakut, mõtleme, et keskväljakul oleks kena aega veeta erinevatel vanusegruppidel. Hästi läbimõeldud linnakeskkond loob hea enesetunde, soodustab head töövõimet, loob positiivse meeleolu ning sellest sõltub ka hea tervis.

Rapla maakonnakeskusena vajab kindlasti lisa-atraktiivsust, veekeskus või Spa tooks külastajaid kaugemaltki, kuid esmalt oleks seda väga vaja meie oma inimestele.

Pean oluliseks taastada Rapla valla ettevõtjate ümarlaud, kus saaks ettevõtjate võrgustiku liikmetega arutada valda puudutavate küsimuste üle, kus ettevõtjad saavad oma sõna sekka öelda. 

Rapla valla elanikud peaksid saama nautida samu võimalusi võrdväärselt suurlinnadega. Tallinn on meile lähedal, kuid Rapla on meile armas. 
Rapla on väga tugeva kogukonnatunnetusega piirkond, ärgu jäägu see vaid tuntud Rapla inimeste väljaöelduks, teeme nii, et see päriselt olekski nii.

104

Katrin Klaebo

Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ, juhatuse liige Vaata Instagramist Vaata veebilehelt