Rapla vald

reform.ee
Menüü
103

Marek Mettas

Olen pereettevõtte Taevanimaani OÜ üks omanikest ja juhatuse liige ning juhin seeläbi käsitöö keraamika tootmist ja kultuurisünduste korraldamist Raplas. Olen Pre.IPO.Capital AS juhatuse liige ja tegevjuht, mille eesmärk on kaasata kapitali Eesti arenevatesse ettevõtetesse. Varasemalt olen töötanud ligi 6 aastat Eesti Kaitseväes ning viimaseks ametikohaks seal oli julgeolekuohvitseri ametikoht Peastaabis. Oman vanemveebli auastet.

Oman aastatepikkust kogemust ettevõtete käivitamisel, millest märgin ära Frank Kutter lihatööstuse käivitamise Kehtnas ja juhtimist selle algusaastatel.

Olen kvalifitseeritud suhtleja ja juht, kes on võimeline efektiivselt suhtlema inimestega ja organisatsioonidega kõikidel tasanditel.

Olen tänaseni olnud suhteliselt poliitikakauge, kuid viimaste aegade sündmused on minus tekitanud soovi kaasa rääkida kohaliku elu korraldamises ja arengus. Olen liberaalse maailmavaatega, mille eesmärk on kindlustada isikuvabaduse teostamiseks tarvilikud poliitilised tingimused. Samuti kattuvad minu arusaamistega ettevõtlikele inimestele ja ettevõtetele võimalusi loov poliitika Reformierakonna poolt.

Oma kogemusi saan kindlasti rakendada ettevõtluskeskkonna parendamisel, et ettevõtluskeskkond areneks ja looks heal meelel töökohti Rapla valda. Samuti näen Raplamaa võimalusi turismipiirkonnana enam esile tulekuks – olgu selleks siis täiesti omanäolise veekeskuse, hotelli, golfiväljaku või muu tõmbekeskuse rajamine.

Viie aasta pärast oleme endiselt tormiliselt arenev ja võimalusi otsiv edukas vald kõigi teiste kõrval. Tulevikus peame järjest enam tähelepanu pöörama keskkonna säästmisele ning säilitamisele. Peame silmas pidama kliimamuutustest tekkida võivate ressursside õiglast jaotumist nagu nt vesi, mets, rabad jms.

Mind saadab alati teadmine ja tunne, et elu on ilus ning see tunne sõltub sinust enesest.

Minu suurimaks uhkuseks on minu pere. Mul on imeline abikaasa Maria ja 4 poega, kellest vanim õpib juba Tartu Ülikoolis ja noorim käib Kellukese lasteaias. Vahepealsed kaksikud lõpetasid kevadel esimese klassi Kesklinna koolis ja Rapla Muusikakoolis. Naudin väga oma poegadega koosolemist ja nägemist, kuidas nendest kasvavad ägedad eesti mehed.

Minu valimisega luban tuua uusi ja raamist välja mõtteid Rapla valda. Ma ei karda vastutust ja julgen otsustada keerulistes olukordades. Minule antud hääl ei lähe koosolekul vaikselt istujale, vaid julgelt kaasarääkivale ja vastutust võtvale inimesele.

103

Marek Mettas

Pre.IPO.Capital AS juhatuse liige, TaevaniMaani OÜ juhatuse liige