Saaremaa vald

reform.ee
Menüü
167

Kalle Laanet

Head kaassaarlased!

Kandideerin oma kodukohas, et toetada Saaremaa jätkuvat arengut. Kolme lapse isa ja viiekordse vanaisana tean väga hästi, kui tähtis on meie kõigi jaoks turvatunne. See turvatunne, mis algab kodust ja saadab sind kooli, tööle, restorani või naabri juurde. Üle 20 aasta õiguskaitseorganites ning täna kaitseministri rollis olles usun, et suudan oma teadmiste ja praktiliste kogemustega panustada turvalise omavalitsuse saavutamisse.

ELANIKKONNAKAITSE SAAREMAAL 

Arvan, et kohaliku omavalitsuse võimekust lahendada kriise ning kasvatada meie igapäevast turvalisust ei ole piisavalt ära kasutatud. 2020. aasta COVID-19 kriis andis Saaremaale kõva lahingu, aga ühtselt tegutsedes väljusime kriisist targemalt ja ka tugevamalt.PPA, kaitseliit, vabatahtlikud päästjad, MTÜ-d – meie kaitsevõrgustik peab leidma veelgi suuremaid koostöövõimalusi, et vähendada lähisuhtevägivalda ja alkoholi tarbimisest tulenevaid kahjusid, kiirendada merepäästet ning suurendada liiklusohutust. 

Keeruliste probleemide lahendamine algab väikestest asjadest. Kõige alus ongi mentaliteedi muutus. Koos jõuame ja teemegi rohkem. Sellise tugeva sideme saavutamine valla sees ongi turvalisuse võti. 

HOIAME TERVIST

Tervena elatud aastad tagavad meie ellu rõõmu. Hea tervis algab korras ja moodsast tervishoiusüsteemist – Kuressaare „tervishoiu kvartali“ väljaarendamine Kuressaare haigla baasil tagab uued arengusuunad tulevikuks. Kvartal, kus saad abi igale terviseprobleemile ja kust väljud tervemana. Seda kõike toetab hästi toimiv perearstisüsteem, mis on samuti tervete inimeste nurgakivi. 

KENAM SAAREMAA

Minu jaoks on kenam Saaremaa merega ümbritsetud paradiis, kus on minu lähedased, sõbrad, tuttavad. Koht, kus saab sportida, nautida kultuuri ja vanemana pikki jalutuskäike. See on paik, kus ettevõtluskeskkond kiirete ühenduste tulemusel õitseb, mis pakub inimestele tööd ja selle läbi leiba lauale!

Meil on Saaremaal väga palju, mida paremini hoida ja edasi arendada. Teeme seda üheskoos! 

167

Kalle Laanet

Kaitseminister