Saaremaa vald

reform.ee
Menüü
174

Tiina Luks

Olen Saaremaal sündinud ja kasvanud, vahepeal ära käinud ning siis taas tagasi tulnud. Teadsin alati, et minu kodu ja pereelu saab olema kodusaarel.

Olen abielus ja kahe poja ema, kellest üks alustas kümnendas klassis Saaremaa Gümnaasiumis ja teine on rõõmus mudilane Kärla lasteaias. Elame perega Kõrkkülas, kus jõudu- ja aegamööda aitame kaasa ka kogukonna tegemistele. Olles ise Paadla Kandi Seltsi üks eestvedaja, on minu südames eriline koht kogukondlikul tegevusel. Tugevate kogukondade najal kestab elu maapiirkondades.

Olen olnud nii Kärla ja Lääne-Saare vallavanem, kui ka esimese Saaremaa vallavolikogu liige. Tänaseks töötan Saaremaa Noorsootöö Keskuse juhina. Lapsed ja noored on minu nõrkus. Klišeena kõlav “noored on meie tulevik” on ometi nii tõsi kui olla saab, sest kellele mõeldes me siis täna tulevikku suunatud otsuseid ja tegusid teeme. Tänastel noortel on homme ja ülehomme vaja kodulähedast lasteaeda ja kooli, huviharidust, mis aitab kasvada ja areneda järgmistel suurepärastel kunstnikel, sportlastel, muusikutel, teadlastel, õpetajatel, leiutajatel, juhtidel, emadel, isadel… Meie järgmistel maailma meistritel absoluutselt igas valdkonnas, kelle üle uhke olla ja kes meid kui saarlasi edasi kannavad.

Nii ongi mulle kõige südamelähedasemad – elu võimalikkus maal, et noored oleks aktiivsed ja kaasatud, hea ja lapsesõbralik lasteaed ja kool, jätkuvalt arenev ja täiustuv sotsiaalvaldkond.

#kenamsaaremaa 

174

Tiina Luks

Saaremaa Noorsootöö Keskus, juhataja