Haabersti

reform.ee
Menüü
1059

Katrin Helendi

Olen Tallinnas põline Haabersti elanik, elanud ja käinud koolis Väike-Õismäel. Südamelähedaseks on saanud Haabersti oma kompaktse struktuuri ja imelise elukeskkonna poolest. Täna kakumäelasena võin väita, et igapäevaselt on elu selles linnaosas piisavalt hea ning elukeskkond puhta õhuga ja roheline. Kuigi jah, nii nagu kogu linn areneb ja uueneb, vajab ka Haabersti elu tänapäevastamist kõikides asumi piirkondades ning paremaks muutmist nii mõneski olulises valdkonnas, nagu transport, energia, keskkond ja ka üldine sotsiaalne heaolu.

Haabersti laieneb jõudsalt, mis toob kaasa piirkonna elanike arvu suurenemise, millega kaasneb vajadus ehitada uued koolid ja lasteaiad, tagada turvalised ja kiired liikumisvõimalused jalgratturitele, uuendada ühistranspordiliinid ning rekonstrueerida ka vanad korterelamud energiasäästlikuks. Lisaks tuleb linnaosas leida kiireid ja uuenduslikke lahendusi autode parkimiseks ning elektriliinide korrastamiseks. Kindlasti vajavad Haaberstis suuremat tähelepanu rohelised piirkonnad, et neid hoida ja säilitada.

Et Haaberstis elu paremaks, kindlamaks ja tänapäevasemaks muuta, peab eelkõige linnaosa valitsemine saama avatuks ja kaasavaks. Bürokraatia kaotamine asjaajamisel ja  asumite probleemidele parimate lahenduste leidmisel oleks minu hinnangul suur samm linnaosa parema elu tagamiseks. Olen seda meelt, et asumifondi loomisega jõuab palju rohkem vajaduspõhiselt korda saata ning linnaosavalitsuse koostöö asumiseltsidega annab kiiremad ja kvaliteetsemad tulemused asumite päris probleemidele lahenduste leidmisel. 

Tallinna linn vajab värsket ja tänapäevast linnajuhtimist, ainult siis on võimalik tagada majanduslikult elujõuline, keskkonnasäästlik ja sotsiaalselt vastutustundlik, terviklik linnaelu. 

Reformierakonnaga liitusin aastaid tagasi. Olen liberaalsete maailmavaadete pooldaja ja leian, et saan kaasa aidata Eesti elu paremaks, õiglasemaks ja nüüdisaegsemaks muutmise protsessides. Praegu olen Reformierakonna Haabersti piirkonna juhatuse liige, NaiRe liige ja Haabersti linnaosakogu liige.

1059

Katrin Helendi

Rahandusministeerium/RTK audit/kontroll