Kesklinn

reform.ee
Menüü
1067

Juhan Kangilaski

Olen arhitekt ja linnaplaneerija. Ettevõtjana nõustan igapäevaselt arendajaid, arhitekte ja omavalitsusi kvaliteetse elukeskkonna loomisel. Kesklinna linnaosakogu aseesimehena olen aktiivselt juhtinud planeeringuid jt linnaruumi arengut puudutavaid arutelusid.

Tallinnal on tohutu potentsiaal olla uueaegne põhjamaa pealinn, kus tänavatel on mugav ja ohutu jalgsi ja jalgrattaga liikuda. Kõigil, nii 8- kui ka 80-aastastel. Leian, et olemasolevaid liikuvusandmeid kasutades on võimalik Tallinnas luua uus, inimeste reaalseid liikumisi arvestav ühistranspordivõrgustik, mis on päriselt kiirem ja puhtam ning atraktiivne alternatiiv autoga ummikus istumisele.

Küsimus, mida kesklinnas soovin lahendada, on koolidele jalgsi ja rattaga ohutu ligipääs. Usun, et kõik vanemad oleksid õnnelikud, kui nende laps jõuaks ise ohutult kooli. Nii ei peaks vanem enam taksojuhti mängima ning vabaneks aeg muudeks tegevusteks. Automaatselt väheneksid ummikud kõigi jaoks.

Seisan selle eest, et elumajade vahelt Rävala pst läbimurde kavandamise asemel planeeritaks Kesklinna suurema tervikuna. Siin peab olema meie kõigi ühine elutuba, mitte läbisõiduhoov. Kõnniteed saaksid olla laiemad kui sõidutee ning rattateed ohutud ja teistest liikumisviisidest eraldatud. Pealinnana on oluline olla eeskujuks – kesklinna linnaruum peab pulbitsema üritustest, vaba aega veetvatest peredest, tänavakohvikutest jt kohalikest äridest, mis muudavad Tallinna kesklinna atraktiivseks sihtpunktiks, visiitkaardiks kogu Eestile. 

1067

Juhan Kangilaski

Ettevõtja, arhitekt ja linnaplaneerija Vaata Instagramist