Kristiine

reform.ee
Menüü
1080

Kristo Enn Vaga

Head tallinlased!

Ma kandideerin Kristiinest Tallinna linnavolikogusse, et minu vastsündinud laps saaks üles kasvada ühes vinges pealinnas. Soovin anda oma panuse Tallinnasse, kus on võimalik elada täisväärtuslikku elu, liigelda turvaliselt ning olla eeskujuks naaberlinnadele.

TALLINN VAJAB VÄRSKET ÕHKU

Ma olen reaalselt mures, et stagneerunud linnavalitsus ei arvesta kõigi linnaelanike soovidega. Pealinnas pikalt ainuvõimu esindanud partei on täielikult sassi ajanud isikliku ja linna rahakoti, arendused on lükatud teadmatusse tulevikku ning elanikud ja nende tegelikud soovid on jäetud tagaplaanile. Tallinn vajab koalitsioonijuhtimist, et linnavõimu juures oleks esindatud suurema osa elanikkonna huve.
Mul on siiras soov, värsked mõtted ning tahe ehitada parem pealinn. Tean, et Reformierakonna tugeva meeskonnaga on meil selge siht silme ees, et planeerida paremini ühendatud linn, kus kõik noored-vanad oleksid hoitud ja keskkond au sees.

NOORED ON MEIE TULEVIK

Kõigil meil on oma silmaterad, lapsed, lapselapsed ja nende sõbrad. Need silmaterad vajavad hoolt, kindlust ja teadmist, et nemad on tähtsad. Noorte jaoks on oluline kodulähedane, kvaliteetne ning kättesaadav haridus. Ühtne, kohatasuta haridus on ainuõige lahendus, et vähendada lõhesid, mida on tekitanud aastatepikkune paralleelmaailmade hoidmine hariduses.
Noored vajavad esindatust mitte ainult nooremeelsete, vaid ka päriselt noorte poolt. 24-aastase noormehena tean väga hästi, et eakaaslaste ning nooremate huvidel pole Tallinna linnavolikogus eestkõnelejat ning tean, et sobin väga hästi kõikide progressiivsete häälte saadikuks. Muidugi alati tuleb meeles pidada, et eakate eest hoolitsevad aktiivsed noored ja see on ka põhjus, miks olen häälekas A+ Aktiivsuskonto toetaja.

TURVALISED ÜHENDUSED

Ühendused peavad arvestama elanike soovidega. Suurema osa teadlikust elust olen tegelenud jalgrattaspordiga. Aktiivse sportlaskarjääri küll lõpetasin, aga jalgratas jääb eluks ajaks mu lemmikliiklusvahendiks. Kuid kasutan ka autot ja ühistransporti või kõnnin, et Tallinnas ringi liigelda. Ühegi liiklusvahendi jaoks pole Tallinnas mugavaid ühendusi, rääkimata sellest, et need oleksid turvalised. Olen kindel, et tulevikulinna, kus 15 minutiga on kõigil võimalik jõuda jalgsi või rattaga arsti juurde, poodi või kultuuriasutusse, on võimalik ehitada.
Turvalise liiklemise vastand on Kristiine ristmik, mis vajab kahetasandilist lahendust, et nii eakad jalgsi kui ka noored ratastel saaksid seda ristmikku ületada ilma närvivapustuseta. Turvalised rattateed kui sõiduteede loomulik osa muudavad liikluse sujuvamaks ning motiveerivad inimesi rohkem kahel rattal liikuma. Nii on meie teed rohkem autovabad. Vähem autosid, vähem müra, vähem saastet – rohkem rõõmu.

MINUST

Kodukool oli Kristiine südames paiknev imeline Lilleküla gümnaasium. Omandamisel on kõrgharidus Tallinna Ülikoolis. Elukaaslase Stinnega on meil üks tütar. Puhkan sportides. Positiivsus viib edasi.

Kristo Enn Vaga

1080

Kristo Enn Vaga

Kaitseministri nõunik Vaata Instagramist 56267733