Kristiine

reform.ee
Menüü
1079

Liis Klaar

Üldiselt: Väärikas vananemine, mis eeldab nii majanduslikku kui ka füüsilist iseseisvust

Soovin seista vanemaealiste kodanike eest. Projekt, mille tahaks ellu viia, on seenioride teenusmaja – kodu tegusatele vanemaealistele.

On vaja sujuvamat ning turvalist ühistransporti. Kristiine ristmik tuleks ümber korraldada nii, et kesklinnast tulevate busside peatused oleksid ühes kohas ja teisel pool teed nende vastas oleksid kesklinna poole minevate busside peatused.

Haiglate peaukse ees peaks olema ühistranspordi peatus. Väheliikuvatel eakatel peaks olema võimalus tellida takso alandatud hinnaga, et sõita arsti juurde.

Pensioni järjekindel tõus ning Aktiivsuskonto, mille abil on vanemaealistel võimalik aktiivsemalt elada.

Valvearstiteenus igas linnaosas nädalalõppudel ning pärast tööpäeva lõppu.

Jalgratta- ja jalakäijateede eraldamine, et liiklemine oleks turvalisem. Rohkem pinke jalakäijate teede äärde.

Kristiine: Olen olnud Kristiine linnaosa elanik üle nelja aasta. Siin on hea elada, kuid oleks vaja rohkem kõnniteid, et turvaliselt liikuda, eriti väikeelamute piirkondades, ning pinke kergliiklusteede ääres.

Jalgratturite ja tõukerataste teed tuleb eraldada jalakäijate teedest.

Kristiines peaks olema raamatukogu koos kohviku ja lugemissaaliga, mis oleks ka kogukonna kohtumispaik. Lootus on, et neid luuakse Kullo uue keskuse juurde.

Lumekoristamine kõnniteedelt peaks olema linnaosa ülesanne.

Üldiselt: Olen lesk ja elan üksi. Sündinud olen Eestis, lapsepõlv möödus Saksamaal põgenikelaagris, ülikooli lõpetasin Stockholmis, kus abiellusin Saaremaa poisiga. Mul on kaks poega ja viis lapselast. Oleme elanud Rootsis, Šveitsis ja Kanadas. Tulime poegadega tagasi Eestisse 1991. aastal.

Olen olnud Lastehaigla Toetusfondi juhataja, Riigikogu liige ja praegu Tallinna volikogu liige. Kuulun sellistesse organisatsioonidesse nagu Eesti NATO Ühing, Lions, Kunstisõprade Selts jm.

Olen aasta naine 1998, Eesti Lionsi piirkonna kuberner aastatel 2008/09.

1079

Liis Klaar

pensionär, linna volinik 5013124