Mustamäe

reform.ee
Menüü
1109

Allan Keian

Seisan turvalisema, targema ja sportlikuma Mustamäe eest!

Olen kirjanik Allan Keian, Mustamäel elanud üle veerand sajandi. Käisin Mustamäel lasteaias ja lõpetasin siin nii gümnaasiumi kui ka ülikooliõpingud. Säilitamaks Mustamäe visiitkaardiks kujunenud hea kesklinnaühendusega männimetsaäärse elukeskkonna mainet, seisan mina noore mehena Mustamäe turvalisemaks muutmise eest. Kui Tallinna südalinn on tänaseks juba väga suures osas varustatud tänapäevase valvekaamerate pargiga, on Mustamäel sama turvaliseks muutmisel käia veel pikk tee. Õnneks on suunanäitajatena häid praktikaid nii kortermajadest kui ka büroohoonetest, kus valvekaamerad kindlustavad kohalikes turvatunde, ja seda väärt eeskuju kavatsen järgmiste aastate jooksul järjekindlalt kõikjal Mustamäel juurutada. 

Mustamäe üldhariduskooli vilistlasena seisan ka siinse hariduskvaliteedi eest. Viimase kümne aasta jooksul on mul noorsookirjanikuna olnud au külastada praktiliselt kõiki suuremaid Mustamäe haridusasutusi. Erinevate ettekannete ja diskussioonidega raamatute lugemise olulisusest leian, et selline tegevus peab õpilaste jaoks nii põhikoolis kui ka gümnaasiumiastmes kindlasti jätkuma. Noori inspireerivad positiivsed iidolid ja nende kogemuslugude kaasamine üldharidusse on kindlasti vajalik. Mustamäe on koduks viimastel aastatel eriti kiiret kasvu näidanud Tallinna tehnikaülikoolile. Innovaatilisusele suunatud noore mehena näen Mustamäe üldhariduskoolide ja TalTechi vahel veel suuremaid koostööpunkte, mis tulevikus teevad gümnaasiumilõpetajate jaoks eriala valiku oluliselt lihtsamaks.

Seda, et talvel sõidetakse Mustamäe metsa suusatama kõikjalt Tallinnast, teab iga kohalik. Harrastussportlasena püüan siinset sporditraditsiooni tulevikus üleval hoida aastaringselt ja rajada Mustamäele juurde ka suvel õues sporti harrastada võimaldavaid atraktsioone. Välijõusaalid muutuvad aasta-aastalt järjest populaarsemaks ja asukohana on Mustamäe nendele väga hea paik.