Mustamäe

reform.ee
Menüü
1104

Andres Sutt

Eesti heaolu ja parema tuleviku pärandamine tulevastele põlvkondadele on mulle alati olnud südamelähedane eesmärk, millele olen pühendanud terve enda elu ja töö. Minu varasem kogemus on möödunud suuresti Eesti Pangas ja finantssektoris laiemalt, töötades sihikindlalt selle nimel, et Eesti majandus püsiks kasvuteel ning meie sissetulekud, pensionid ja investeeringud tõuseksid. Eesti Panga asepresidendina aitasin meie majandusel minna üle kroonilt eurole nagu oma nooremas eas, mil pärast taasiseseisvumist viisin läbi rahareformi rublalt kroonile. Enda karjääri käigus olen elanud ja töötanud Washingtonis Rahvusvahelises Valuutafondis ja Luksemburgis Euroopa stabiilsusmehhanismis, mistõttu väärtustan väga kõrgelt rahusvahelist suhtlust ja kogemuste jagamist meie liitlaste ja partneritega. 

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrina on minu prioriteet teha Eesti majanduses järgmine arenguhüpe edasi, viies ellu kolmikpöörde: rohe-, digi- ja innovatsioonipöörde. Kriisist väljumisel on meil praegu sajandi võimalus teha meie digiriigist innovatsiooniliider terves Euroopas. See on ainus viis, kuidas tagada, et meie sissetulekud, pensionid ning investeeringud tervishoidu ja haridusse kasvavad ilma uute maksude kehtestamiseta. Kolmikpöörde sooritamiseks on meil tarvis senisest rohkem investeerida innovatsiooni ja ühendada meie teadusasutused, ülikoolid ja ettevõtted. 

Tallinnas luuakse üle poole Eesti majanduse lisandväärtusest, mis tähendab, et meie pealinna linnavalitsemisest sõltub terve Eesti heaolu ja tulevik. Minu vaatest on just Mustamäe Eesti tuleviku nurgakivi tänu Tallinna tehnikaülikoolile (TalTech), kust on tulnud väga suur osa meie spetsialistidest ning kus praegu sirguvad meie järgmise põlvkonna talendid. Just TTÜs luuakse maailmatasemel teadust ning just teadusasutuste ja ettevõtete ühendamine on võtmetähtsusega, et saada innovatsiooniliidriks.

Toetades Mustamäel Reformierakonda, on meie lubadused järgmised:

  • Puhas, kiire, andmepõhiselt liikuv ja moodne ühistransport koos isesõitvate bussidega, mis vähendavad ummikuid, säästavad raha ja parandavad ühendusi.
  • Vanaduspensionäridele 200 eurot aastas Aktiivsuskontole, et meie tublid vanavanemad püsiksid aktiivsed ja hea tervise juures.
  • Korralikult väljaehitatud rattavõrgustik ja kergliikluse võimalus Tallinnas.
  • Toetada teadusmahukaid ettevõtteid ja arendustegevust TalTechi (TTÜ) teaduspargis.
  • Ettevõtlikule inimesele partnerlus, kiirem planeerimisprotsess, vabadus innovaatilisi lahendusi katsetada, julgus proovida uut, mis saaks alguse Tallinnast.
1104

Andres Sutt

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Vaata Instagramist Vaata veebilehelt