Mustamäe

reform.ee
Menüü
1105

Maris Lauri

Hariduselt olen majandusküberneetik ja töötasin väga pikalt majandusanalüütiku ja -eksperdina erasektoris. Nüüd olen juba peaaegu seitse aastat olnud poliitikas, olles selle aja jooksul valitud kaks korda Riigikokku ja korra Tallinna volikokku. Praegu olen kolmandat korda minister, seekord justiitsminister.

Pean oluliseks, et Tallinn oleks mõnus ja kodune linn igale tallinlasele olenemata sellest, milline elustiil talle hingelähedane on. Mõnus ja kodune linn tähendab eelkõige seda, et inimesed tunnevad ennast hästi, nad teavad, et nendega arvestatakse ja et neil endil on alati võimalik erinevates asjades kaasa lüüa. Et nad saavad ka ise oma kodulinna ja kodu ümbrust hubaseks ja sõbralikuks muuta.

Usun, et mõnus ja kodune Tallinn tekib ka siis, kui on võimalik mitmekesiselt aega viita, sõprade ja tuttavatega kohtuda, käia tööl ja erinevatel üritustel, teha sporti või lihtsalt roheluses jalutada, ning seda kõikjal linnas. Mõnusa ja koduse linna juurde käib ka see, et kodulähedane kool või lasteaed ongi see kõige parem kool või lasteaed.

Muidugi on oluline see, et Tallinna linna juhitaks avatult: et oleks selge, miks midagi tehakse ja kuhu raha kulutatakse. Üksnes nii saab linn linlaste omaks ja siis saab ka Tallinn olla igas kohas mõnus kodune linn.