Mustamäe

reform.ee
Menüü
1106

Õnne Pillak

Õnne on pärit Tallinnast. Lihtsast perest, kus kõige suurem vara on üksteisest hoolimine ja perekonna hoidmine. Ta on kaksikute ema. Ta on õppinud EBSis avalikku haldust ja lõpetab õpinguid rahvusvahelise äri erialal.

“Iga päeva õnnega koos,” iseloomustab Õnne oma elu.

Alates 2021. aasta kevadest on Õnne Riigikogu liige, kus ta on keskendunud peredele, tervisele, haridus- ja sotsiaalvaldkonnale. „Olen pühendunud sellele, et Eesti oleks avatud, sõbralik ja turvaline paik, kus inimesed on hoitud ja hinnatud ning lastel ja nende emadel, isadel, vanavanematel on hea elada, õppida ja pensionipõlve veeta.“ Kui aga küsida, et mis on ta lemmikamet, siis vastab ta sooja naeratuse saatel, et olla armastav ema oma kaksikutele. „On suur väljakutse leida tasakaal, et olla piisavalt leebe ja vajalikul määral range ema. Lasta lastel omal käel avastada ja õppida, mitte lämmatada ja liialt suunata väikeste inimeste omaloomingut kasvamisel, kuid samas hoida ja kaitsta neid,“ selgitab ta, lisades elavalt, et küllap iga lapsevanem teab seda hästi omast käest.

Riigikogus on Õnne sotsiaalkomisjoni liige

Sama palju naudib ta oma tööd poliitikuna. „Olen poliitik. Häbenemata. Mõtlen seda siiralt, sest vaatamata hulgale eelarvamustele tean, kui palju on võimalik teha head selles ametis, kui on tahtmist ja jõudu. Olen seda kõige enam kogenud Tallinna linnavolikogus, mille liige olen olnud alates 2009. aastast.“ Tallinna linnavolikogus on Õnne töötanud selle nimel, et lasteaia kohatasu kaotataks ning et tõuseks lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide palgad. „Lasteaia kohatasu kaotamisega tuleb veel veenmistööd teha, et see kaotataks püsivalt ega oleks ainult erakorraline abimeede. Küll aga teeb meele rõõmsaks, et linnavalitsus tuli kaasa mu ettepanekuga ja tõstsime eelmisel aastal lasteaiaõpetajate abide palkasid esialgu planeeritust enam. See oli väga vajalik, sest õpetajate abide palgad on ajale jalgu jäänud.“ Sama oluliseks peab ta lasteaedade õuealade välisvalgustuse remondi tempo tõstmist. „Lasteaiad peavad saama endale korraliku õuealade valgustuse kiiremini kui 18 aastaga, nagu linnavalitsus esialgu plaanis. Peale mõningast veenmist jõudsime volikogus kokkuleppeni ja juba sel aastal tõstsime lasteaedade hoovialade välisvalgustuse remondiks mõeldud investeeringuid.“ Samuti on Õnne võidelnud välja erahuvikoolide toetuse taastamise ja olnud initsiaator, et suureneks kaksikute sünnitoetus. Ta seisab veel selle eest, et meie kodutänavad, hoovialad ja pargid saaksid korralikult valgustatud ning hoidis kätt pulsil, et Pääsküla ja Harku raba saaksid kaitse alla võetud.

Õnne on Tallinna linnavolikogu liige, kes alati võitleb kirglikult lastega perede heaolu eest, olgu selleks lasteaia kohatasu kaotamine, huvihariduse toetamine või looduslähedase elukeskkonna hoidmine.

Tallinna linnavolikogusse kandideerib Õnne uuesti, sest pole harjunud olema pealtvaataja ja näeb seda võimalusena, tänu millele saab aidata kaasa, et Tallinnast saaks tõeline perede pealinn, kus kõigil on hea elada ja kuhu sünnib juurde palju beebisid.

„Mulle meeldib unistada, sest unistustel on kombeks täide minna. Sellepärast unistame korra koos. Kujutage ette keskkonda, kus igaüks tunneb ennast koduselt. Kus on kõigil mugav ja hea elada, nii 8- kui ka 80-aastasel. Kus kõik eluks vajalik on Su kodu lähedal jalutuskäigu kaugusel. Kus tänavad on nii turvalised, et hommikul lapsi kodust kooli saates saad rahuliku südame ja laia naeratusega neile aknalt lehvitada, kui nad kõrvaltrepikojast sõbra kaasa haaravad, et koos kooli minna. Kus iga laps saab oma lemmikhuviringis käia ega pea muretsema, kas ta vanemad saavad seda talle lubada, sest linn toetab iga lapse huvitegevust ja sportimist. Kus huvikoolid ja mänguväljakud on kodu lähedal ning laps saab sinna minna koos sõpradega, ema või isa ei pea olema talle taksojuhiks. Kus nädalavahetusel saate koos perega minna rattaga sõitma, nautida loodust ja huvitavaid kultuurielamusi. Kus me vanaemadel ja vanaisadel on võimalus aktiivselt veeta on pensionipõlve. Selline on minu kodukoht. Minu Mustamäe,“ kirjeldab Õnne unistust, mille nimel ta töötab.

Mugavad ja turvalised rattateed, mis on üle linna omavahel ühendatud ja kus on kõigil hea sõita on Õnne üks unistus.

Kui Sa toetad:

1)  Lasteaia kohatasu kaotamist, tänu millele lastega pered säästavad kuus 71 kuni 142 eurot ja aastas 852 kuni 1704 eurot;

2)  igale lapsele aastas 300 euro suurust pearaha huvihariduse ja sporditreeninguteks võimalikult varajases eas. Esimese klassi õpilastele liikumise lisatundi koolipäeva sees ning laste vaimse tervise kaitsmist ja kiusamise ennetamist;

3)  turvalist kodukohta, kus majadevahelised alad on korralikult valgustatud pimedal ajal ja kus kortermajade ühistud saavad toetust, et rajada oma hoovidesse tänapäevased ja valgustatud mänguväljakud, rattaparklad ja rattamajad, välivalgustuse, aiamaa, puhkealad, läbimõeldud parkimisalad jne;

4) lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide palkade tõstmist;

5) targa ja ajakohase koolibussisüsteemi loomist, et emad ja isad ei oleks sunnitud lapsele mitu korda päevas taksojuhiks olema;

6) omavahel ühendatud rattateede võrgustiku rajamist, kus kõigil on mõnus ja turvaline sõita;

7) pensionäridele 200-eurose Aktiivsuskonto loomist,

siis mine kindlasti valima ja anna oma hääl 17. oktoobril Õnne Pillakule. Soovita sama ka oma sõpradele ja tuttavatele, kes elavad Mustamäel.

Õnne on lasteaia kohatasu kaotamise üks eestvedajatest Tallinnas.

#Õnnegakoos #ÜhendatudTallinn

1106

Õnne Pillak

Riigikogu, riigikogu liige